Mezinárodní divadelní a taneční festival Nultý bod přidává už druhým rokem doprovodný hudební program, který se letos věnuje tématu nových sonických dimenzí. Kurátorkou dvou tematických večerů je Mary C (Kreaton, Radio Wave). V pátek 19. července představí své prostorové kompozice na kvadrofoním zvuku výzkumnice Barbara Ellison a hudebnice a spoluzakladatelka akcí phonon Polina Khatsenko alias mʊdʌki.

V sobotu 20. července nabídne japonská hudebnice Midori Hirano alias MimiCof svůj osobitý přístup k hudební produkci. Působivou hudební selekcí festival zakončí domácí multimediální umělkyně Ida Elastic. Součástí programu bude také sobotní workshop základů práce s hudebním softwarem Ableton Live určený nejen pro hudebníky/ice. Workshop povede německá skladatelka, producentka a lektorka Donna Maya. Hudebně performativní festivalovou sekci doplní také několik vstupů washingtonského hudebního tělesa Interference Collective, které se zaměřuje na nová média. Kompletní program festivalu najdete na stránkách. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji GoOut.

https://www.instagram.com/p/Bl-WY9bFxOm/

„V loňském roce festival představil avantgardní umělkyně pohybující se mezi surreálným popem, doom folkem, hloubavou konceptuální elektronickou hudbou a sonickou poezií. Vystoupily Perera Elsewhere, TouchieTouchie, Lucrecia Dalt a Enchanted Lands. Letošní hudební program se zaměří na sonický transhumanismus, prostorový zvuk a nové melodické tvary. Program je součástí projektu “No One Future”, který vznikl ve spolupráci s Palácem Akropolis a německým festivalem CYNETART a Trans-Media-Academie Hellerau. Jeho poslání je tedy odkrývání pestrosti, nejen ve zvukovém umění, ale také kritické myšlení o tom, jak hudbu posloucháme, a jak je propojená s důležitými společenskými tématy,“ říká k dramaturgii kurátorka doprovodného hudebního programu Mary C.

HUDEBNÍ PROGRAM NULTÝ BOD 2019

PÁTEK / FRIDAY | 19. 7. 2019 | KAMPUS Hybernská

20:00 INTERFERENCE COLLECTIVE

21:00 POLINA KHATSENKA (live kvadrofonní)

22:00 BARBARA ELLISON (live kvadrofonní)

SOBOTA / SATURDAY | 20. 7. 2019 | KAMPUS Hybernská

16:00 – 19:00 Ableton Live intro nejen pro hudebníky/ice w/ DONNA MAYA (workshop)

21:00 MIMICOF (live)

22:00 IDA ELASTIC (DJ set)

Úvodná foto: SECOND NATURE Agata Siniarska, Karolina Grzywnowicz foto: Michał Ramus Zdroj: TS pre Swine Daily poskytla Eliška Míkovcová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *