V Prahe vzniká nová klubová séria Fluido. Už graficky kvalitne spracovaný vizuál napovedá, že pôjde o koncept blízky Swine Daily. Na párty zahrajú mladé a progresívne DJ-ské mená vrátane Testosterina, či VuTru ktorých sme pozvali na festival AFO 2019. Podujatie sa bude niesť v avantgardnej a experimentálnej tanečnej hudbe či techne. Oficiálne motto novej série znie:

Fluido is a new regular audiovisual party in Prague which supports diversity in many ways. Our aim is to create a new meeting point for all queer musicians, artists and straight ally.

Medzi potvrdenými DJmi sú mená ako Testosterina, zey, Xynnh, Mor Wen, VuTru či STEP BY STEP. O svetlá a inštaláciu sa postará Jan Nálepa (Accu Festival). Fluido #01 release party sa uskutoční 29.11. v Prahe, v klube SWIM.

Xynnh

Linh Nguyen alias Xynnh se věnuje produkci hudby, DJ a live vystoupení. Jeho hudební selekce a produkce se neustále proměňuje, avšak setrvává u netradičních rytmů, atmosferických ploch, organických a kovových zvuků. Společně s Mor Wen založil multiplatformu Glory Affairs, organizující komunitní setkání za cíle propojení individuí a znovunavrácení komunitního souznění, a to kombinací prvků fyzického divadla a audiovizuálního umění. Mezi taková setkání patří Spirit (kombinace workshopu mysli a těla a hudebních vystoupení), Symbiotik (představení různorodých žánrů) a Saudade (poslechové intimní setkání).

Testosterina

Testosterina Je v Berlíne usadený performer, umelec a DJ, ktorý na tanečných parketoch vytvára utopický priestor, venovaný totálnej otvorenosti a skaze dvojrodového tela. Po vystupovaní na festivale Academia Film Olomouc (AFO), Last Lace či sérii párty Alien Prayer od New Aliens Agency, prichádza do Prahy, kde bude servírovať techno obohatené o trance prvky.

zey

DJka a editorka feministického zinu add, kterou můžete znát z pražských parties. Míchá nejrůznější africké klubové rytmy i rap. Spolupracuje mimo jiné také s non-modelingovou agenturou New Aliens a Synth Library Prague.

Mary

Mary Nguyen alias Mor Wen studuje sociologii a sociální antropologii. Její hudební selekce není omezena jednou oblastí, je propojena nekonvenčními rytmy různých žánrů, nostalgickým a melancholickým pocitem “saudade” – inspirována kontrastem mezi pocity štěstí a zármutku a jejich semknutím. S Xynnhem jsou spoluzakladateli multi-platformy Glory Affairs kombinující prvky fyzického divadla a audiovizuálního umění jako nástroje pro opětovné spojení odcizených individuí v reakci na současnou populární vlnu. Snaha o komunitního souznění spojuje jejich události zvané Spirit, Symbiotik a Saudade. Vede “Mezigenerační dialogy” – tj. tvůrčí dílny mysli a těla pro starší i mladší generace ve spolupráci s Petrohradská kolektiv.

 

STEP BY STEP

STEP BY STEP (Štěpánka Sigmundová) je Djka a umělkyně. Důležitým aspektem jejích setů je proplouvání mezi černošským šamanismem a nostalgickými songy bílé popkultury z 90′-2000. Od syrových nahrávek afrických vokálních zpěvů a rytmických perkusí po intelektuální počátky techna Terriho Rileyho. Nebojí se použít nahrávky aktivistických protestů a mixovat je do experimentálního tribal techna a rituálních bubnů. Snaží se vytvářet atmosféru bez zábran, předsudků a hranic. Hudba jako mantra uzdravující mysl, klub jako chrám – místo sjednocení, svobody, tolerance.

Line-up doplní VuTru, ktorá sa pohybuje na rozsiahlej zvukovej škále od abstraktnej elektronickej hudby až po techno. Jej set špeciálne odporúčame!

FB EVENT

_

Zdroj: Oficiálny text FLUIDO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *