VUNU prináša štvrtý ročník multižánrového festivalu DAAVS – Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí. Festival je primárne zameraný na vytváranie fúzií vizuálneho umenia s ďalšími disciplínami, najmä súčasnou hudbou, filmom a digitálnymi médiami. Po dobu troch dní tak bude mať návštevník možnosť navštíviť projekty prezentujúce aktuálne polohy a možnosti interdisciplinarity v umení. Podujatie je súčasťou širšieho programu konferencie a festivalu Art & Tech Days and Conference.

Program //

19.11. 18:00 Východoslovenská galéria: DAAVS 2018 // Dávid Koronczi – Sebecké Ja(á)

(Inštalácia)

Ambíciou diela Sebecké Ja(á) bližšie pochopiť fenomén skepsy a sokratovského konfliktu kontexte súčasnosti.

19.11. 19:00 VUNU Gallery: Richard Janeček – DAAVS 2018 // Richard Janeček – Do You Remember the Sunshine?

(Vernisáž výstavy)

V “rukopise” Richarda Janečka (*1990) si popredné miesto našla technika fotogrametrie, ktorou spochybňuje ľudskú ukotvenosť v realite. V súčasnosti pracuje na absurdných, poetických, humorných a nenaratívnych videách, v ktorých sa odráža bezvýchodnosť a zacyklenosť doby.

20.11. 20:00 Kino Úsmev: DAAVS 2018 // FORMA (CZ) vs Erotikon

(Film so živou hudbou)

FORMA je český hudobný kolektív, ktorý sa špecializuje na vytváranie alternatívnych soundtrackov k nemým filmom 20. rokov 20. storočia. Ich vystúpenia sú vždy podmanivou audiovizuálnou performance, ktorá spája premietanie filmu a live hranie. Temná vášeň, nahota, mestské salónne prostredie, prepracovaná obrazová kompozícia plná symbolov a metafor a samozrejme dobová odvaha sú hlavné charakteristické črty filmu Erotikon.

21.11. 20:00 Ortodoxná Synagóga: DAAVS 2018 // The Ills & sedemminut AV show + Dead Janitor live

(Koncert a svetelná šou)

V priestoroch ortodoxnej Synagógy z konca 19. storočia zahrajú The Ills špeciálny koncert. Nad ich aparátom a apartným post-rockom, ale i hlukovými pasážami, sa budú rozprestierať empory a viac než storočné nástenné maľby. Melancholické melódie, ale i temné údery presvieti site-specific svetelný dizajn od sevenminutes. Skupinu doplní svojim performance domáci hosť Dead Janitor. Pôjde tak o jedinečnú AV show.

DAAVS 19-21.11.2018 v Košiciach. Event a informácie tu

Zdroj: TS VUNU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *