Pätnásty ročník festivalu Shotgun uzavrel svoj line-up. V piatok a v sobotu 7.-8. septembra ponúkne na dvoch stageoch, ako už tradične, program zameraný na experimentálnejšie spektrum klubovej hudby. Medzi novými menami, ktoré sa objavia v areáli „Hrádku nad Nisou“ figurujú Ancestral Voices, Solaris alebo Reza. Limitovaná séria vstupeniek je k dispozícii cez GoOut. Tento rok je „maskotom“ festivalu tzv. techno pes, za čo dávajú swiňky 🐷🐷 like.

profilovka

instagram-08

Za projektem Ancestral Voices stojí britský producent Liam Blackburn, který se po zlámaných experimentech s projektem Indigo vydal hlouběji ohledávat hranici drum’n’bassu, techna a ambientu. Jeho minimalistické klubové mutace si našly cestu do katalogu vlivného berlínského labelu Samurai Horo, u kterého vyšla obě jeho alba Divination a Night of Visions. Následovalo několik EP včetně remixů od Samuela Kerridge, ASC, Abdulla Rashim a Pact Infernal.

Vypočuj si aj exkluzívny mix od obľúbeného dua Frank Love & DJ Lamborghini >>

Ancestral Voices

Zatímco v případě Liama a jeho Ancestral Voices již pojítko s drumandbassovými kořeny téměř úplně zmizelo, v případě polského Rezy ho lze stále zřetelně cítit. Rezident přístavního města Gdaňsk se však specializuje na jeho minimalistické formy silně koketující s technem, často tepající na 85 BPM. Množství releasů není příliš velké, o to více ale zazvoní jména labelů, které Rezovu hudbu upsaly: Metalheadz, Samurai nebo Cylon (ano, label Loxyho, který na letošním Shotgun festivalu vystoupí v sobotu). O tom, že je skvělý selektor, se snad ani nemusíme rozepisovat. Reza patří mezi perlu polské scény, která našemu publiku dosud nepochopitelně zůstávala ukryta.

Reza

Německou scénu bude reprezentovat Solaris, rezidentka a bookerka klubu Institut fuer Zukunft v Lipsku, a především eklektická DJka, která ve svých setech kombinuje techno s klasickým britským breakbeatem i new wavem.

Solaris 4

Pražský projekt Citty do Hrádku přiveze svůj modulární live set saturovaný hypnotickým technem a modulovaným noisem, se kterým už několik let brázdí české klubové vody. Naživo vystoupí také Ethno Service – společný projekt producentů Parle_G a Goro White Dog, kteří našli společnou zvukovou řeč rauše beatového šamanismu. DJ sety obstarají matadoři zdejší scény Sta & dMIT.RY, Kletis & Kuba ’93 a rezidentní seskupení Volnej Průběh DJs.

Mezi již uveřejněnými jmény letošního ročníku je třeba francouzský electro mág Umwelt, housový šaman The Maghreban, legenda ostrovního drum’n’bassu Loxy nebo český projekt Windowlickerz.

  • Kompletní program Shotgun Festivalu 2018:

Umwelt II Rave Or Die FR
Maghreban II R&S Records UK
Loxy II Exit Records UK
Ancestral Voices II Samurai Horo UK
Solaris II Institut fuer Zukunft DE
Reza II Metalheadz PL
Windowlickerz live II Hrtl & Oliver Torr CZ
Sayko (CZ) II Deafmuted Records CZ
Citty live
Silhouette
Sta & dMIT.RY
Ethno Service live
Kletis & Kuba´93
Frank Love & DJ Lamborghini
Volnej Průběh DJs‘

Shotgun Festival sa uskutoční 7. – 8. 9. 2018 v Hrádku nad Nisou | Areál Kristýna | Viac info nájdeš na webe alebo Facebooku.

Zdroj: TS Shotgun Festival

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *