Česká producentka, textařka a zpěvačka Zagami Jericho vydává své třetí EP s názvem [yours].

Zagami Jericho se objevila na české hudební scéně na podzim roku 2016 a to s debutovým podomácku vydaným EP City is my church. První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Divoká karta v pořadu Startér radia Wave, nominace v kategorii Objev roku cen Vinyla. Na jaře 2017 vydala  EP Aposiopesis pod českým labelem post-label a na podzim stejného roku se stala nejmladší vítězkou showcase soutěže Czeching radia Wave.

V lednu tohoto roku vydala na vinylu album TOXIKOMANIA, které vzniklo ve studiu Českého rozhlasu a klip k písni „Invitation“, který natáčela s režisérem Járou Moravcem v Tokiu. Mimo účast na největším evropském hudebním showcasovém festivalu Eurosonic, v rámci výhry Czechingu, Zagami vystoupila i na předních českých festivalech jako Colours of Ostrava, Let it roll nebo na slovenském festivalu Pohoda.

Narozdíl od alba TOXIKOMANIA se EP pohybuje ve 140bpm a je ovlivněno současnou UK dubstep scénou a rapem

komunikuje release autorka, která se tento podzim stěhuje do Anglie. Zahajuje zde studium digitální hudební produkce na univerzitě Solent v Southamptonu.

Jednou z mých největších inspirací při tvorbě nových skladeb byli hlavně noví lidé, které jsem v poslední době poznala. Nové vztahy, ať už romantické, nebo kamarádské, byly odrazový můstkem k dalšímu experimentování. Například pak skladba Crystalbath vychází z reálné konverzace

EP vychází 22.8. 2018

[yours] EP je přirozeným pokračováním alba TOXIKOMANIA. Tvrdý, agresivní zvuk nahradily bohatší melodické linky a distorze na vokálu, a vypadá to, že si Zagami vybrala zvuk, který jí sedne nejvíce.” komentuje Dano Kvak, který se postaral o mastering EP.

39585336_1908913262743447_7982417884661940224_n

Coveru EP dal za vznik spřízněný fotograf Marcel Skýba, který měl na starosti i předchozí cover k albu TOXIKOMANIA.

Krešt EP [yours] proběhne 29. 8. 2018 v novém a vyhledávaném koncertním prostoru lodi Altenburg 1964 v Praze.

Kromě vystoupení Zagami Jericho, které bude obohaceno o nový sound, projekce a live elementy vystoupí i local support pražské rave a dubstep scény DJ Kurishutofu a DJka Mashapes.
vstupné/entry: 100czk

Zdroj: TS Zagami Jericho

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *