Žilinská galéria Plusmínusnula prezentujúca starostlivo vybrané súčasné umenie prezentuje novú výstavu umelkýň Nora-Swantje Almes a Elena Strempek „Shores of Crucial Activity“. Otvorenie výstavy bude v piatok 27. októbra o 18:00 v galérii ± 0,0 na Hurbanovej 11 v Žiline (pri Novej Synagóge).

Zložte si ruky zo spotenej tváre, ak ste to ešte neurobili.

IMG_2109-768x1024
Umelkyne Nora-Swantje Almes a Elena Strempek vo svojej audio inštalácii v galérii Plusmínusnula skúmajú otázky a podmienky súčasnej práce, umeleckej tvorby a áno, aj lásky. Tento kolaboratívny dialóg — koláž reči — tvorí cvičný verbálny súboj reflexií a odkazov, ktoré sa točia okolo umenia, jeho funkcie tvorby identity a jej viditeľných výsledkov.

V úvodnej prednáške sa Elena Strempek podelí so svojím najnovším výskumom o tvorbe umenia na hranici medzi starostlivosťou (o seba) a kontrolou.

Nora-Swantje Almes, nar. 1990 v Braunschweigu, je umelkyňa, ktorá žije a pracuje v Berlíne a Lipsku. Študovala výtvarné umenie na Akadémii výtvarných umení v Lipsku a fotografiu na Sint Lukas Hogeschool v Bruseli. Je umelecká prax je založená na výskume a odráža súčasné diskurzy ako napr. politiku reprezentácií, sociálnych rolí a kontexty obrazov v rôznych médiách. Jej práce boli okrem iného uvedené na Lokaal01 v Antverpách (2014), v Štetíne (2013), v galérii Sint Lukas v Bruseli (2014) a na 4D Project Space v BBK Lipsko (2016).
Elena Strempek je umelkyňa, pedagogička a historička umenia, ktorá pracuje naprieč disciplínami prostredníctvom performancií založených na výskume. Nedávno ukončila magisterský stupeň odboru „Kritické a pedagogické štúdiá“ na Akadémií umení v Malmö, v súčasnosti pôsobí v Lipsku.

„Shores Of Crucial Activity – Workshop“ skúma otázku, či je umenie prácou a čo to znamená, byť na svete doma. Začneme meditáciou, pozornosť upriamime na svoje telo. Účastníci sa budú zaoberať týmito teoretickými otázkami, pričom využijeme všetok svoj potenciál ich (ne)pochopiť. Vydajme sa na spoločnú cestu k pobrežiam zásadnej aktivity. S Elenou Strempek v sobotu, 28. 10. 2017, 18:00 – 19:00h

Viac info o umelkyniach nájdete tu a tu.

  • Workshop s Elenou Strempek: sobota 28. október 2017 od 18:00 – 19:00 hod
  • Výstava potrvá do: ± 24. november 2017 / vstup voľný
  • Viac info vo FB evente.

Info: Plusmínusnula galéria Žilina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *