11. až 13. decembra sa uskutoční už šiesty ročník zimnej edície Urban Marketu, najväčšej predajnej výstavy nezávislej módy, dizajnu, šperkov a umenia na Slovensku. Víkend v Pisztoryho paláci bude patriť aj množstvu sprievodného programu, divadlu, filmom, prednáškam a tvorivým dielňam. Denný program doplnia tri hudbou nabité noci v bratislavských kluboch Dole a Nu Spirit Clube.

Foto: MartinHaburajPhotographer

S Vianocami v Bratislave sa už šiestym rokom spája aj Urban Market, ktorý prináša na jedno miesto to najlepšie, čo aktuálne vzniká v kreatívnych ateliéroch na Slovensku a v Čechách. Ak hľadáte niečo viac, než neosobné darčeky z masovej výroby, Urban Market je pre vás to pravé.
Viac ako 60 značiek a kreatívnych jednotlivcov vám dá na výber z detskej aj dospelej módy, ručne robených šperkov a doplnkov z originálnych materiálov. K tomu si pripočítajte chutné jedlo a nápoje, príjemnú atmosféru a jedinečné, históriou dýchajúce priestory.

Urban Market však už dávno nie je len o nákupoch, ale ponúka aj množstvo sprievodného programu pre rôzne vekové kategórie. Oddýchnete si pri tvorivých dielňach pre malých aj veľkých, na ktorých budete vyrábať menovky a baliť darčeky, háčkovať šály, pomáhať ľuďom na úteku šitím detských nosičov, maľovať plátené vaky a hrať sa krásnu spoločenskú hru o Bratislave.
V Kine Film Europe, ktoré sídli priamo v Pisztoryho paláci, vás čaká až deväť filmových premietaní s tematikou módy, subkultúr a hudby. Dopĺňať ich budú rozhovory a prednášky s kreatívnym riaditeľom módnej značky Nehera, Samuelom Drirom, o subkultúrach porozpráva odborník na popkultúru, Juraj Malíček, a hudbe sa budeme venovať na ďalšom vydaní pravidelných, neformálnych stretnutí Just Playin‘ s hudobnými producentmi.

Foto: MartinHaburajPhotographer

Urban Market v niektorých smeroch vybočuje od mestského spôsobu života a v niektorých smeroch zase od marketu, najmä sortimentom ponúkaných výrobkov a programom, kde majú okrem dizajnu a ručne ponúkaných originálnych diel od desiatok autorov priestor aj workshopy, prednášky, diskusie, koncerty, kreatívne dielne, streetart či módne prehliadky domácich aj zahraničných návrhárov.

Ľavé krídlo paláca zaujme všetkých milovníkov divadla. Svoju tvorbu predstavia Divadlo bez domova, integrované pohybové divadlo Len Tak Tak a Equiteatro s hrou Som Štúr. Ľudovít Štúr!, ktorá je určená rodičom a ich deťom v školskom veku.
Denný program dopĺňajú tri večerné párty v bratislavských kluboch Dole a Nu Spirit Club, na ktorých sa od štvrtku do soboty predstavia Rakúšan Brenk Sinatra, IM Cyber z Česka, kapela Bad Karma Boy, showcase vydavateľstva Hustle & Fitness ale aj slovenskí Dji a producenti Yanko Kral, oceňovaný FVLCRVM, znovuzrodené duo margita a besná a mnohí ďalší.

Brenk Sinatra, Foto: diepresse.com

Brenk Sinatra, Foto: diepresse.com

Vstupné do Pisztoryho paláca na všetky tri dni sú 3 Eurá, v cene ktorých sa nachádza denný sprievodný program, dôchodcovia a deti majú vstup zdarma. Vstupné na večerné párty sa platí zvlášť, k dispozícii sú však aj zvýhodnené permanentky na celé podujatie na predpredaj.sk.

Zdroj: TS Urbanmarket

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *