Načerpaj inšpiráciu, zisti ako rozšíriť svoju kreativitu a schopnosti prostredníctvom technológií a stretni pri tom zásadné postavy sveta digitálneho umenia, dizajnu a architektúry. Kapacity Sensorium Festivalu sa míňajú rýchlo a to aj vďaka dvom programový highlightom. Sensorium prinesie do Bratislavy dve oceňované media art štúdiá – Cod.Act a Kimchi and Chips, ktorých veľkoplošné multimediálne inštalácie boli oceňované aj na prestížnych festivaloch ako Ars Electronica.

7 – 9. júna už tradične Sensorium ponúkne atraktívne balenie prednášok, workshopov, performance a inštalácii.

Inštalácia πTon ako highlight Sensoria

Po minuloročnom vystúpení projektu Lanark Artefax, ktorý od vystúpenia na Sensoriu obehol všetky dôležité svetové festivaly tento rok Sensorium opäť prinesie exkluzívnu lahôdku pre fanúšikov kreatívnych odvetví ale aj technológov. Bude ním veľko-rozmerná interaktívna inštalácia πTon.

Za responzívnou inštaláciou, stojí kreatívne štúdio Cod.Act. bratov André a Michela Décosterdovcov. πTon spája to najlepšie zo sveta kinetických inštalácii a tzv. sound artu. X metrový had v reálnom čase reaguje na ľudský hlas a tak rozkmitáva úvahy nad čoraz užšími hranicami medzi človekom, strojom a umelou inteligenciou.

Po Tokiu, Montreali a Paríži sa πTon bude prvýkrát vlniť aj v átriu filozofickej fakulty Univerzity Komenského. πTon predstavuje najnovšiu etapu výskumu Cod.Actu o plastickej a zvukovej organickosti. V Bratislave sú podobné veci nevídané, rozhodne si ju netreba nechať ujsť.

Týždeň dizajnu a digitálnej kultúry: Bratislava Design Week a Sensorium Festival prepájajú svoj program

V júni tohto roku sa v Bratislave prvýkrát predstaví Týždeň dizajnu a digitálnej kultúry. Sensorium Festival spája sily s Bratislava Design Week v rámci ktorého predstaví bohatý program plný dizajnérskych a umeleckých inštalácii, výstav, premiér, diskusií, workshopov, fashion shows, ale aj odbornú konferenciu o digitálnych technológiách v umení či performancie a diskusie v intenciách hlavných tém, ktorými sú vzťahy a tzv. fenomém rozšírenej mysle. Predstavia sa inšpiratívny spíkri, dizajnéri aj umelci zo zahraničia, ale aj lokálnej scény. Program bude sústredený najmä v Starom meste, ale aj v Pistoriho Paláci, na Ventúrskej a v ďalších lokalitách Bratislavy.

Potvrdenými hosťami nadchádzajúceho ročníku sú Elliot Woods|Kimchi and Chips (KOR), Christopher Csíkszentmihályi | MIT Inštitút (USA/PT), Stefanie Posavec (UK), Cristóbal Valenzuela (USA), Aleksandra Przegalińska (PL), Jonathan Reus (NL), Ján Pernecký (SK) za Sensorium a Marlene Huissoud (FR), Studio Zaven (IT), Maria Cristina Didero (IT), Erez Nevi Pana (NL), Zuzana Gombošová, Karol Pichler, Agnieszka Jacobson (PL) za BADW.

Zdroj: TS Sensorium pre Swine Daily poskytol Juraj Hoppan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *