Swine Daily – nový blog o hudbe!

1. Tento blog nie v angličtine.

2. Nevychádza denne.

3. A samozrejme nie je o sviniach.

V tomto prvom a úvodnom poste sa pokúsim vysvetliť o čom to tu celé bude. Čo je Swine Daily, kto za týmto blogom stojí a o čom sa tu bude písať. Za Swine Daily stojí zatiaľ len jeden človek, 18 ročný študent žilinského gymnázia Krištof Budke – viac o mne tu.

Prvotná myšlienka založiť vlastný blog vznikla cez leto 2014 po festivale Bažant Pohoda. Bol to prvý ročník, kde som bol akreditovaný ako novinár za lifestylový online magazín Bord.sk. Už vtedy som bol šéfredaktor študentského nezávislého magazínu Okružník, ktorý pôsobí na Gymnáziu Veľka okružná, kde chodím do 4. ročníka a v podstate som okrem Bordu nemal kde publikovať články presahujúce Žilinu. Článkov sa hromadilo a takisto aj túžba po vlastnej stránke alebo blogu, kde by som mohol slobodne písať (nie, žeby som nemohol na Borde, no skrátka, nebolo to ono).

Presuňme sa o pol roka dopredu. Január 2015. Najprv som si založil blog na Denníku N, keďže to bola najjednoduchšia a najrýchlejšia možnosť publikovania článkov pre Pohodu. Totiž, aby ste sa mohli akreditovať na festival, musíte publikovať minimálne 5 autorských článkov ešte pred festivalom. Napísal som prvý a jediný, prečítať si ho môžete tu.

Ďalej sa pridal festival Electronic Beats, ktorý bude 6. marca v Bratislave, na ktorý som tiež akreditovaný. O týždeň v sobotu bude Wilsonic organizovať koncert dánov SEKUOIA, na ktorý taktiež idem. 4. marca idem do Viedne na Raviho Coltranea, syna legendárneho saxofonistu Johna Coltranea atď atď.

Takže k autorským článkov o Pohode sa pridávajú aj tlačové správy, ktoré by nebolo pohodlné (pravidlá Denníka N to ani nedovoľujú) publikovať na blogu N. Dostali sme sa teda po aktuálnu situáciu – vzniku blogu Swine Daily. A keďže je to už len moja stránka/blog, samozrejme, plány sú väčšie. Zo začiatku prinesiem reportáže s hore spomínaných koncertov a festivalov, neskôr chcem začať písať o novinkách v hudbe na Slovensku.

A uvidíme, možno toho bude ešte viac 😉