V Swine Daily sa snažíme venovať všetkým žánrom a typom hudby a vizuálneho umenia, ktoré nás v redakcii zaujmú. Špeciálne chceme podporovať lokálne talenty na slovenskej aj českej scéne. Dnes vám prinášame premiéru nového videoklipu od slovenského producenta a rapera DOKKEYa aka DOKKEYTINa. Mladý umelec z Nového Mesta nad Váhom sa produkovaniu hip-hopovej hudby venuje už od roku 2010, kedy vytvoril prvý beat.

Jeho súčasná produkcia patrí medzi tie najzaujímavejšie na Slovensku. Aktuálny moderný trapový štýl, či klasický boombap, Dokkeytino je doma všade. Ako hovorí sám, pri beatoch mu hneď napadne aj rapová flow aj texty. Takisto sa sám stará aj o úpravu zvuku či videoklipov. Je členom skupiny Justice 44 s rapermi Robis a Lvcas z labelu Milion +.

justice

Dokkey s Lvcasom a Robisom, dokopy tvoria crew Justice 44.

„LXVE“ je song, ktorý pôvodne vznikol pred letom 2016, Dokkey ho predtým nevydal a až v januári 2017 sa rozhodol na neho natočiť klip. „Na koncertoch si ľudia tento song išli, tak som ho musel vydať. Nápad na videoklip som mal najprv ja, natočil ho a zrežíroval Daniel Kristl aka @danpington.“

▼ Pozri si už videoklip na track „LXVE“ od DOKKEY-a tu ▼

Viac info o DOKKEYovi nájdeš na jeho Facebooku či SoundCloude.

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *