Od piatku 23. do nedele 25. septembra prebehne v kultúrnom a komunitnom priestore W7 v Olomouci druhý ročník mladého a sympatického knižného veľtrhu LITR, ktorý je zameraný na autorské a umelecké publikácie a ich prezentáciu. LITR sa taktiež venuje fenoménom spojeným s nízkonákladovým vydávaním kníh a časopisov. Predajný veľtrh, ktorý mal úspešnú premiéru minulý rok, doplnia aj doprovodné workshopy, prednášky, výstavy, dielne, prezentácie a hudobné koncerty.

► Prečítajte si článok o minulom vydaní LITRu

plakat_LITR2016_(c) Radim M¦Ťs+şc

Design: Radim Měsíc, ktorý robil plagáty aj na naše Swine Days festivaly

Na prvý „testovací ročník“, ktorého sa zúčastnilo množstvo umelcov aj návštevníkov, a ktorú atmosféru sme si užili aj my, nadväzuje LITR programom, ktorý prerastá klasický knižný veľtrh. Stáva sa skôr festivalom s autorskou knihou v titule. Ide o jedinú akciu svojho druhu v Česku a na Slovensku nájdeme len málo akcií podobného ducha, ak skôr ani žiadnu.

LITR2015_1_workshop_Uut¦Ťrky_ Bojtky_foto Helena Fikerov+í

Workshop: Uuteřky

Festival pozýva aj na hudobný program: „Večer se Wurmova 7 rozezní koncerty. V pátek 23. září zahraje olomoucká kapela Mladý zelí špičatý, v sobotu 24. pak bedroom popový projekt Tamed & Confused a pražská psychedelická kapela Frank Bigsby & His Satanic Majesty.“

 

Kompletný program a zoznam predajcov, kde nebudú chýbať ani naši kamaráti Take Take Take či KudlaWerkStatt, nájdete tu.

Vstupné na všetky akcie aj workshopy a koncerty je zadarmo. Viac informácii nájdete na webstránke alebo Facebooku. Swine Daily sú mediálnym partnerom LITRu. Odporúčame zájsť na výlet do historického krásneho Olomouca a spoznať množstvo mladých a talentovaných umelcov na tomto sympatickom festivale!

Text: Krištof Budke / Zdroj: TS LITRu od Nely Klajbanovej / Úvodná foto: LITR (KudlaWerkstatt)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *