Plnka, platforma pre spájanie nových zvukových svetov už tento piatok 23. novembra prinesie do bratislavskej FUGY dve zásadné mená: japonskú ambientnú umelkyňu Tomoko Sauvage a Marka Nelsona, ktorý stojí za zásadným projektom Pan American.

V Paríži usadená japonka Tomoko Sauvage premieňa vodu na zvuk. Pomocou hydrofonických mikrofónov vytvára prírodný modulárny synth s vlastnou svojvôľou. Z bublín, vĺn a kvapiek Tomoko loví podvodné spätné väzby vytvárajúc citlivý až hypnotický akustický priestor.

“Musique Hydromatique” je jedným z najpozoruhodnejších “ambientných” albumov minulého roka a to platí aj pre jeho koncertnú verziu. Za všetko hovorí zoznam odohraných koncertov, napr: Roskilde Festival, Center Pompidou Musee či prestížny Unsound.

Legendárny projekt Pan•American ovplyvnil celú generáciu, magazín Pitchfork píše o “krásne rezonujúcom gitarovom noir perfekcionizme”. Mark Nelson a jeho vôbec prvý release na zásadnom vydavateľstve Kranky (Deerhunter / Loscil / Tim Hecker) definoval zvuk, ktorý existuje mimo čas a žánrové obmedzenia.

Od elektroniky plynúcej cez rôzne akustické nástroje, až po dokonalú synergiu organického zvuku a minimalistickej intuitívnej kompozície to sú Pan American.

Filmovou hudbou podfarbené gitarové plochy Pan American sú usporiadané do hypnotických vzorcov, ktoré svojou intenzitou pripomínajú hlboké perkusívne echá a rezonujúce basové dróny dubu. Projekt sa rovnako ako Tomoko predstaví v slovenskej premiére.

Tomoko Sauvage premení vodu na zvuk po boku legendárneho projektu Pan American! Už tento piatok 23.11 vo FUGE.

TS: FUGA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *