Tento rok sme po prvýkrát navštívili festival Tauron Nowa Muzyka v Katoviciach. V industriálnom priestore okolo Sliezskeho múzea mali návštevníci možnosť vidieť to najzaujímavejšie z prevažne elektronickej hudby. Na 8 stageoch vystúpili umelci ako Forest Swords, Avalon Emerson, AUX 88, raperka Princess Nokia, poľský producent a raper Piernikowski (polovica dua SYNY), Róisín Murphy, jazzové trio LOTTO, Gold PandaHo99o9 a iní.

_MG_4433

Na Taurone sme si zažili úplne inú festivalovú atmosféru na rozdiel od tej, na akú sme zvyknutí zo Slovenska a Česka. Dve hlavné pódiá boli vo vnútri modernistickej budove, festivalový areál bývalej baníckej zóny bol malý, príjemný a na každý stage to bolo pár minút chôdze. Stánkov s kvalitným, lacným a pestrým jedlom bolo akurát a hudba bola skutočne to najdôležitejšie. Tento „mestský“ festival ponúka väčšie pohodlie, pokoj aj lepší zážitok zo samotných koncertov.

Ak máte už plné zuby stanovania, preplnených festivalových areálov, veľkých davov a chcete vyskúšať niečo nové, určite odporúčame TNM. Pre svoju svetovú komfortnú úroveň aj kvalitný line-up sa nie nadarmo radí medzi najlepšie európske festivaly.

_MG_4490

 

Princess Nokia

LOTTO gif

Ambientné jazzové trio LOTTO vtiahlo obecenstvo do svojho snového, postupne gradujúceho setu.

Hip-hopová legenda Piernikowski predviedol dokonalý audio-vizuálny koncert. Výborná show jeho úprimného špinavého rapu a ambientnej produkcie. Polovicu koncertu len tancoval po pódiu či len tak stál medzi divákmi a pozeral sa na hmlou zaliaty stage – ambient vibin‘, top notch.

This slideshow requires JavaScript.

Viac videí z Tauronu, ale aj Creepy Teepee nájdete na >> našom Instagrame <<

Text: Krištof Budke / Foto: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *