Festival Pohoda 2017 už oficiálne začal. Tento rok si pripravila nabitý line-up plný mien z rôznych hudobných žánrov. Ak sa na Pohodu chystáte aj vy a máte trošku chaos v toľkých menách, pozrite si, na čo sa tešíme my v redakcii Swine Daily.

Z festivalu vám prinesieme exkluzívny report od našej externej fotografky Veroniky Gilkovej. Počas festivalu môžete sledovať aj náš Instagram, na ktorý budeme pridávať fotografie a odporúčania na jednotlivé dni!

TOMM¥ €A$H, Space aréna SLSP, piatok, 13.00 hod.

Hneď na začiatok musím povedať, že som sklamaná výberom času pre Tommyho a jeho vystúpenie. No ak si pozriete záznam z vystúpenia na festivale Roskilde, ktoré predviedol nedávno, myslím, že ani jedno tričko nezostane suché. A nebude to len tým teplom o 13.-tej hodine. TOMM¥ €A$H, majster vapour a trippy estetiky, považuje za svoj vzor Kanyeho Westa. Jeho klipy majú cez 2 milióny pozretí, čo je na chlapca z tallinského sídliska skutočne dosť. Must see!

Solange, Urpiner stage, piatok, 20.00 hod.

Solange je jednou z hlavných headlinerov festivalu Pohoda. Speváčka je aktuálne jednou z najväčších hviezd R&B i soulu. Jej živé vystúpenie je sprevádzané live kapelou a scéna na pódiu je v neónových farbách. Určite sa je na čo tešiť, keďže Solange je majster v živých vystúpeniach!

Benjamin Clementine, Orange stage, piatok 21.30 hod.

Pochádza z Londýna, žil na ulici Paríža, spieval v podchodoch. Jeho hudbu a prejav prirovnávajú k Nat King Cole, jeho texty sú ovplyvnené francúzskou a anglickou poetikou. Živé vystúpenie Benjamina Clementine by pri všetkých správnych faktoroch (hviezdy, mesiac…) malo byť magické a jedným z najsilnejších na tohtoročnej Pohode.

M.I.A., Urpiner stage, piatok, 23.00 hod.

M.I.A. už na Pohode vystupovala pred 6 rokmi. Sama som na jej vystúpení bola a tí, ktorí si to pamätajú tak ako ja, bola to divočina! Je to jedna z najdôležitejších súčasných umelkýň na svete. Vyznačuje sa hlavne tým, že sa vyjadruje k aktuálnym problémom a reaguje na aktuálne trendy v hudbe. Stále si pri tom však zachováva svoju vlastnú umeleckú osobnosť.

Austra, Orange stage, piatok 00.00 hod.

Kapelu Austra sledujem už niekoľko rokov, určite odporúčame vidieť naživo! Prečítajte si našu recenziu na ich najnovší album Future Politics, ktorý bol inšpirovaný súčasnou atmosférou v USA a Mexikom.

Mykki Blanco, Európa stage, piatok, 00.00 hod.

Mykki sa kryje s Austra, no je na vás, či si vyberiete nepredvídateľné vystúpenie od queer rapera alebo melodický koncert od „rainbow“ kapely. Minulý rok vydal debut Mykki, ktorý je podľa The Wire jednou z najtvrdších a najkonzistnejších výpovedí v súčasnom americkom hip-hope.

Princess Nokia, Space aréna SLSP, sobota 15.00 hod.

Destiny Nicole Frasqueri alebo Princess Nokia je raperka a speváčka, pre ktorú žánre neznamenajú nič a plynulo medzi nimi prechádza pričom využíva rôzne hudobné žánre. Vystúpenia sa vyznačujú silnou energiou a úžasným setom. Destiny sa snaží byť vždy sama sebou, jej songy sú plné narážok na feminizmus, ženskú samostatnosť a nezávilosť.

Ho99o9, Space aréna SLSP, sobota, 21.30 hod.

HO99O9 je v redakcii naša srdcovka. Môžete si prečítať náš rozhovor s týmto hardcore-punk-hip-hopovým duom z New Jersey alebo sa pôjdete na nich pozrieť na vlastné oči na Pohode.

Dillon, EUrópa stage, sobota, 21.30 hod.

Mladú nemeckú speváčku s brazílskym pôvodom charakterizujú temne ladené melodické skladby, BBC ju prirovnáva k Lykke Li a Fever Ray, Berliner Zeitung k Björk. Dillon vydáva svoj tretí štúdiový album a v rámci turné k albumu príde aj na Pohodu, na ktorej vystúpi so slovenským ženským zborom.

The Jesus and Mary Chain, Orange stage, sobota, 00.00 hod.

The Jesus and Mary Chain sú predchodcami žánru shoegaze. Minulý mesiac vydali prvý album po devätnástich rokoch, no v rozhovore pre Fullmoon naznačili, že fanúšikovia sa môžu počas aktuálneho turné tešiť aj na veľkú porciu obľúbených hitov.

Acid Arab, Nay tanečný dom, sobota, 02.00 hod.

Acid Arab sme mali možnosť vidieť už tento rok v španielskom Madride. Je to neuveriteľná zmes acid houseu a rytmickými štruktúrami orientálnej hudby, ktoré privádzajú ľudí do tranzu. Odporúčame ako kvalitnú tancovačku!

Text: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *