DOTEK 2019 se snaží odstranit nálepku „fashion eventu“ a proto klade nemalý důraz na zvukovou složku svého programu. Již od rána bude atmosféru dotvářet zlínský DJ CESAR a Makropolus. V průběhu dne představí svůj set místní producentka Orinoko a ostravští Lowmoe. Hlavní hudební program zahájí v divadelním sále UP finský producent Forces, který ve spolupráci s českým umělcem h5io6i54k připraví pro DOTEK speciální streamovanou audiovizuální performance.

Následně se představí slovenské duo TITTINGUR, jejich poslední album Beings je vyneslo například na nizozemský showcase festival ESNS. Dalším zahraničním interpretem je Thomas Ripley. Ital, vystupující pod pseudonymem Ecdysis se kromě svého alba Gothic /​/​/ Artificial, které vydal u Bio Future Laboratory, může pyšnit spolupráci s Louis Vuitton nebo Adidas. Konec noci a začátek rána dotvoří technem pražští JNKR a Lyre.

https://www.instagram.com/p/Bv_xptJllcc/

Forces

Síly, neustále se měnící rytmy a ostré digitální textury vytvářejí zvuk Forces. Forces je elektronický hudební projekt zvukového/vizuálního umělce Joonase Sirena, který se věnuje možnostem elektronického zvuku s různými technikami živého kódování a dalším použitím/zneužitím softwaru.

h5io6i54k

Lukáš Prokop aka h5io6i54k je internetová entita, jejíž jediným účelem je chrlit obrovské množství dat napříč těkavými oblastmi online hyperreality. Řízený zvukovým vstupem, multidimenzionální výstupy jeho hledání existují zejména v rámci audio projektů, na které odkazuje. Víc info zde.

Tittingur

TITTINGUR je těžkotonážní hlukové duo usazené mezi Bratislavou a Kodaní, mezi technem a elektronikou. Projekt zvukově staví na troskách jejich někdejší noise-rockové kapely. Debut LAVINA lynchovskou atmosférou, místami zaprášeným a místami pichlavým zvukem nemá daleko k tvorbě lidí jako The Body, nebo Container. Aktuální album Beings jde v této linii ještě dál.

Thomas Ripley // Ecdysis

Skladatel a zvukový designér Thomas Ripley, sídlící v Miláně a Šanghaji, kombinuje spolupráce s módními značkami (Louis Vuitton, Valentino, Nowness, Adidas Originals, Times Magazine Singapore atd.) s originálními experimentálními kompozicemi pod aliasem Ecdysis pro Bio Future Laboratory.

JNKR

JNKR je producent sídlící v Praze zaměřující se na detailní a atmosférické techno, elektro a EBM prezentované v custom livesetech.

Lyre

Techno/bass z Prahy.

13.4.2019 / Divadelní sál, Konvikt / doors: 21:30 / Vstup: 100CZK / Viac info zde

Zdroj: TS festivalu Dotek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *