Pátý ročník festivalu Letiště se odehraje 13. a 14. července pri Olomouci u Hranic na Moravě. Organizátoři tvrdí že termín posunuli na červenec aby jim vyšel pátek třináctého. A zvou všechny nerozumné, nedospělé a nezodpovědné aby přišli být svědky dalšího dobře osvětleného a nazvučeného dramatu.

Let 2

Letní happening Letiště ze svého názvu odstranil slovo festival a vydává se cestou performance a odhalování nových hudebních cest. V čase kdy celý svět staví ploty, Letiště ty své bourá a svůj areál buduje z organických a recyklovatelných materiálů.

Hudební zaměření Letiště se letos zúžilo na jazz, elektroniku a propojení těchto zdánlivě nesourodých žánrů. Jazz vznikl jako taneční žánr mladých lidí a jeho podstatou je improvizace a snaha o neotřelé a nadčasové hudební vyjádření. V půli července se budeme moci přesvědčit jak obstojí ve srovnání a v kombinaci s nejmodernější elektronickou produkcí. Od tradičního jazzu z dvacátých let, přes blues z Jihoafrické republiky až po současné kompozice největších českých instrumentálních a vokálních talentů. Modulární syntezátory, producenti a DJs až do rána.

Let 3

Sobota představí jazz, divadlo, premiéru nového projektu producentů Felixe Ballera a Petr.ha, zástupce slovenského labelu Gergaz, kapelu NVMERI a tři kapely, které mají společného jmenovatele. Kapely Used To Be a Sofa, Never Sol a Zorba že ja Buddha se vymykají normám nejen díky zvuku a instrumentálním schopnostem hudebníků. Jejich frontmankami jsou výjimečné zpěvačky a výrazné osobnosti. Sobotní večer tak bude patřit ženskému charismatu a hudebnímu novátorsví.

Hranický rodák, herec Daniel Možnar se v realizaci alternativního světa areálu Letiště spojil s olomouckými uměleckými skupinami Chaos a Lesmír a performery z různých koutů Česka. Aby společnými silami vytvořili prostor, ve kterém se o druhém červencovém víkendu odehraje příběh Letu18. Výsledkem této spolupráce bude živelná 48 hodinová site specific performance, jehož dramatická linka je příběh o ztroskotaném Letu18. Bude přítomen tým dobrovolných hasičů.

Dalším zástupcem dramatického umění bude pražský spolek IMPRA. Herci Hanny Firla a Ondřej Král v doprovodu kytarového mága a producenta Ochepovského předvedou, jako pokaždé, premiéru svého dynamického improvizovaného představení, za nějž získali mnohá ocenění.

I díky absenci velkých jmen v line upu se podařilo minimalizovat vstupné, které je v předprodeji za 200 korun (300 na místě) na oba dva dny. Zdarma bude vstup do Metro Chillout Stanu, kde rezidentní DJs ze stejnojmenného legendárního olomouckého klubu povedou večírek až dokud někdo nevypne proud.

Přijďte se podívat, poslechnout, ochutnat a zažít. Pátek 13. července 2018 18:00 Letiště u Hranic na Moravě.

Zdroj: TS Letiště

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *