V poradí už 13. ročník Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča divákom prináša okrem filmov i večerný program plný koncertov a párties. Publikum si bude môcť vychutnať live vystúpenie trapového projektu Fvck_Kvlt, temnú elektroniku producenta Isobutana v rozšírenom zložení s ďalšími live hudobníkmi, weird folk Samča, brata Dážďoviek alebo aj drónové projekty Katov Syn(th) či Penumbra Vortex. Parties tento rok rozpohybujú DJky Kristie Kardio a Tea Tralna, DJské duo FLÄSH DJs a na Fest Anči už dobre známy Stroon. Tento rok sa Fest Anča vracia aj so sprievodným programom do priestorov Stanice Žilina-Záriečie, už tradične sa bude konať v Novej Synagóge a po minulom roku opäť zavíta i do hudobného podniku Smer Klub 77.

Postapokalyptický deň = temný hudobný program

Kto je trapový umelec Fvck_Kvlt? Je to raper, muzikant či punkáč? Denis Bango z Trnavy prináša všehochuť vyššie menovaných štýlov. Známy je z punkovej kapely The Wilderness a jeho trapový debut s názvom Kvlt Teachings upútal na scéne aj mimo nej. udelil náklad celej naleštenej, čistučkej a voňavučkej scéne. Temné, dekadentné a miestami emotívne nálady na albume prevedú poslucháča pomedzi ošarpané budovy, stromy v parku a bary “slovenského Ríma”. Tešiť sa na Fvck_Kvlt môžete v sobotu o 23:00 na Stanici.

V postapokalyptickej téme sa bude niesť i vystúpenie producenta Isobutana, ktorý v piatok v Synagóge prinesie netradičný pohľad na elektronickú hudbu a na Fest Anči sa predstaví v sprievode nového mena na scéne arχ s ešte čerstvejším prístupom ku nevšedným zvukom a basgitaristom mlsblk z kapely Space Cats. Predstavia live set plný elektroniky, ktorá sa nebojí nostalgicky spomínať ani pozerať za nové horizonty.

Za netradičným názvom Penumbra Vortex sa skrýva hudobný projekt Daniela Kozlíka, známeho z projektov Möbius, Boiling Point, Unattended Funeral alebo BDY, skúmajúci zvukové frekvencie v ambientno-dronových teritóriách s využitím efektov, spätnej väzby a vrstvením loopov (slučiek). V podobnom duchu sa nesie i projekt Dominika Nováka Katov Syn(th), ktorého môžete poznať napríklad z experimentálno-ambientného audiovizuálneho projektu The Blackwood Incident a dronovo-sludgeovej Vrakune. Tieto projekty dostanú priestor na Stanici v kontajneri počas sobotňajšieho večera.

DJka Kristie Kardio sa zas riadi heslom, že techno “je pre ňu všechno” a “čo skladba, to temnota”, čo dokonale podčiarkne postapokalyptickú atmosféru tejto párty. V DJ svete je síce nováčikom, no už teraz žiari. DJské duo FLÄSH DJs v zložení Saint Mark a Stained zas prinesú zvuk a identitu začiatkov klubovej a tanečnej hudby v 80-tych rokoch a súčasné mutácie a trendy s dôrazom na žánre ako EBM, new beat, electro a darkwave. Techno párty sa bude odohrávať na Stanici počas sobotňajšej noci.

Stálice Fest Anče so sviežimi projektmi neprestávajú baviť

Na Fest Anči sa predstavia i mená z minulosti, ako Stroon, Tea Tralna či Samčo, brat dážďoviek, no keďže ich hudobná identita a tvorba sa neustále vyvíja a meni, diváci sa určite nemusia báť, že ich čaká niečo známe.

Stroon sa tento rok sa opäť vracia do nášho programu, po vlaňajšom live sete tenktokrát s výberovým DJ setom, v ktorom môžu diváci čakať súčasnú aj staršiu elektroniku či exkurz do iných žánrov – a samozrejme k Stroonovej aktuálnej tvorbe, ktorá vyšla naposledy v máji 2020 na albume Temple Timber Embers.

Návštevníci Fest Anče po minulom roku určite poznajú i DJku Tea Tralna známu eklektickým štýlom a náklonnosťou k experimentovaniu a prepája zdanlivo nespojiteľné. Po vynikajúcej sobotnej noci, ktorú predviedla na Fest Anči 2019, sme ju skrátka nemohli nepozvať aj tento rok. Návštevnici si Stroona aj Teu Tralnu budú mocť užiť v piatok v bare Novej Synagógy.

Po minulom roku sa tiež predstaví Samčo, brat dážďoviek, najmladší nestor československej experimentálnej hudby, performer a výmyselník, Straight outta Varovec, ktorý v nedeľu v Synagóge určite prekvapí novým a sviežim predstavením.

Medzi tradičné sa na Fest Anči už radí i vystúpenie DJky Karma je zdarma, či Bashejdl, ktoré uzavrú program v nedeľu. Okrem sprievodného programu návštevníkov čaká i zaujímavý nehudobný program.

_

Zdroj: TS Fest Anča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *