Zdá sa to ako krátka doba, je to už však pár rokov. Šuškáme si medzi sebou o tom, kto je najlepšou kapelou súčastnosti. Poznáte? Nie? Mali by ste!

Členovia Algiers tvoriaci spojnicu Londýna, Atlanty a New Yorku už nechcú len nečinne prizerať. Ich druhý album s názvom The Underside Of Power je doskou odporu a plánujú s ňou dobyť svet. Algiers sa predstavili v strahovskom klube 007 pre hŕstku vyvolených a ich vypredané vystúpenie sa podobalo výbušnému Molotov kokteilu. Tentoraz svoju show predstaví na kruhovom pódiu v Lucerna Music Bare.

Algiers sa predstavili v strahovskom klube 007 pre hŕstku vyvolených, 16.2.2019 vystúpia v Lucerna Music Bare.

Kvartet Algiers je hudobne ovplyvnený celým radom umelcov. Hlási sa k Big Black, Wendy Carlos, Johnovi Carpenter, Cybotron, The Four Tops, Portishead, Public Image Limited, Steve Reichovi a Nine Simone. V ich hudbe rezonuje južanský rap, severnej soul, gospel, IDM, industriál, grime i italo.

Album sa nahrávalo väčšinou v Bristole a duchovným radcom sa stal Adrian Utley z Portishead (ten tiež kapele požičal celý rad svojich syntetizátorov), ďalšími technickými spolupracovníkmi boli Ben Greenberg (Uniform, The Men) a Randall Dunn. Titulná skladba znie ako by sa spojili Suicide a The Temptations, je to chytľavé výbuch zlosti siahajúce do sedemdesiatych rokov.

Algiers sú hudobné odpoveď na temnú dobu. Jej päsť cíti nervozitu a je pripravená na akciu. Fotoreport z ich koncertu v sále S2 kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie si môžte prezrieť nižšie:

ALGIERS (USA, Stanica Žilina-Záriečie, 11.7. 2018 (Fotoreport)

Text: Mária Karľaková / Zdroj: FB udalosťFoto: Mária Karľaková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *