Low Roar sú špecifickí svoji shoegazom a post-rockom ovplyvnený snový pop. V Meetfactory už hrali pred tromi rokmi (ako predkapela Slow Magic), kde na seba pritahli veľkú pozornosť. Tento rok kapela na čele američana Ryana Karazija vydáva tretiu nahrávu Once in a Long Long While. S tým vyráža Low Roar na dlhé turné, v rámci ktorého sa predstavia aj v pražskom Meetfactory.

Ji

Ilustrácia: Jindřich Janíček

Debutový album Low Roar začal tvoriť leader Ryan Karazija potom, čo sa z Kalifornie presťahoval do Rejkjavíku. Na Islande sa vyrovnával s náročnou aklimatizáciou, hľadal si prácu a popritom podporoval svoju rodinu tým, že skladal pesničky každý jeden deň. Dlhú dobu potom Ryan cestoval po celom svete (Mexiko (odkiaľ má pôvod jeho matka), Amerika, Švédsko, dokonca Poľsko…). Na poslednom albume Once In a Long Long While sa spevák dostáva z rozpadu vzťahu. Najdetailnejšie udalosti opisuje titulný song „Bones“. Na skladbe nájdeme featuring od islandskej speváčky Jófríõur Ákadóttir, ktorú aj Björk označila za svoju inšpiráciu.

“A recent relationship had just ended,“ opisuje príbeh na skladbe „Bones“. You’re in a relationship and you don’t want it to end, but your significant other does. That’s the way it is. I just needed to get these songs out. I was documenting my life as it was happening.”

Pred Low Roar sa ako support predstaví nové pražské duo Zničená, ktoré vo svojej tvorbe balancuje medzi post-rockom a technom.

Vstupenky:

290 Kč na www.meetfactory.cz

290 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích

390 Kč na místě

Text: Krištof Budke / Zdroj: Meetfactory

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *