Matthew Halsall je 32 ročný DJ, skladateľ a trubkár z Manchesteru. Je jedným z najjasnejších talentov súčasného jazzu vo Veľkej Británii. Nadaný trubkár s nádhernou, výrazovo bohatou farbou zvuku, vo svojej tvorbe nadväzuje na transcendentálny, spirituálny a modálny jazz Alice a Johna Coltranea, Pharoah Sandersa, tak isto, ako na slávne roky britského jazzu 60-tych rokov.

Jeho predošlé albumy Sending My Love a Colour Yes vydané na jeho vlastnom labeli Gondwana Records mu získali fanúšikov po celom svete a uznanie Gilles Petersona, Jamie Culluma, MOJO či BBC Music Magazine. Dostalo sa mu aj častého hrania v BBC 6 Music.

GONDCD013-Matthew-Halsall-The-Gondwana-Orchestra-Into-Forever-2015-DIGITAL-ARTWORK

Artwork by Daniel Halsall

Na novom albume Into Forever, ktorý vyjde už 2.10., je Halsall počuť len na dvoch skladbách. Viac sa sústredil na jemné, až posvätne znejúce, aranžmá pre sláčikovú sekciu labelu Gondwana. Medzi vystupujúcimi sólistami nájdeme Rachel Gladwin na harpu, flautistku Lisu Mallet a hráča na koto Keiko Kitamuru. Speváčky Josephine Oniyama a Bryony Jarman Pinto hosťujú na piatich z 11 skladbách.

Rozhovor s Matthew Halsallom vám prinesieme už čoskoro.

Album Into Forever si môžete pred-objednať na Bandcampe. Oficiálne stránky Matthew Halsalla a Gondwana Records.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *