Berlínske trio Moderat sa vracia do Prahy po dvoch rokoch, kedy tu naposledy vystúpili vrámci festivalu Electronic Beats. 16. júna v pražskej Veľkej sále Lucerny odohrajú set pozostávajúci z nových skladieb ich posledného albumu III. Album tak pokračuje v sérii Moderat a Moderat II spred troch rokov.

Kolaboráciu dua Modeselektor a Sebastian Szary a.k.a. Apparat označuje magazín magneticman ako jednu z najvzrušujúcejších spoluprác v histórii tanečnej hudby.

Album III, ktorý vyšiel 1. apríla 2016 podľa Pitchforku obsahuje spektrum post-minimalistickej eletronickej hudby a rokokové basy v hlbokom kontraste s Jamesom Blakeom a zvukmi od Buriala.

Ako support Moderat vystúpi talentovaný Lone, eklektický britský producent, ktorý koncom mája vydal nový album Levitate, ktorý rozhodne odporúčame. V tomto prípade ide o výborne zvolený support pred koncertom Moderat-u, takže fanúšikom sa iste oplatí ísť už aj na Lone-ho. Ak sa vám nepodarí dostať na vystúpenie, môžete si neskôr prečítať náš report z koncertu.

Moderat do Prahy prináša promotérska spoločnosť Fource Entertainment, ktorá už pozvala nespočet svetových hudobných mien ako Jamie Woon, IAMX, Little Simz, Yung Lean alebo Cigarettes After Sex. V najbližšej dobe sa môžeme tešiť na Disclosure alebo Glass Animals.

ČO? Moderat + support Lone

KDE? Veľký sál Lucerna, Praha

KEDY? 16. júna 2016, 20:00

FB event nájdete tu.

Autor: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *