Mladá speváčka Hollie Cook sa v hudobnom svete pohybuje už od svojich detských čias. Jej otec je bubeníkom slávnych Sex Pistols, matka bola vokalistkou Culture Club a krstným otcom frontman tejto kapely – Boy George. Hollie Cook rozvíjala zdedený talent v punkovej kapele The Slits či spoluprácou s umelcami ako Ian Brown, Jamie T a Prince Fatty. S posledným menovaným nahrala v roku 2011 svoj debut Hollie Cook. BBC tento album označili za jeden z najpríjemnejších reggae albumov roka 2011.

Svoju hudbu sama označuje ako „tropical pop“ a Cook má vášeň pre reggae a klasické ženské hudobné skupiny zo 60-tych rokov. Jej hudba si vyslúžila pozornosť viacerých svetových magazínov a koncert odohrala napríklad aj pre známe KEXP Radio.

Jej videoklip k skladbe Postman premiéroval Vogue pred americkým turné. Podľa magazínu Lifestyle bola v roku 2011 jednou z najzaujímavejších ženských umelkýň pochádzajúcich z Londýna.

Cook nikdy nenavštívila Jamajku, aj keď jej hudba znie akoby na tomto ostrove žila celý život. Na tohtoročnej Pohode sa predstaví so svojím aktuálnym albumom Twice, pre ktorý jej vytvorila obal čoraz viac populárna ilustrátorka Robin Eisenberg žijúca v LA.

MRBCD112-TWICE-DETAIL-2_1024x1024

Cover pre album Twice od Robin Eisenberg

Zdroj: Pohoda 2016, The Windishagency a Noisey.vice

Autor: Verana Dobal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *