„Zdravím, som Mt. Accord. Zatiaľ o sebe viac nepoviem,“ povedal nám v rozhovore nový záhadný producent zo Slovenska. Mt. Accord tvorí ambientnú elektronickú hudbu. Sám tvrdí, že jeho identita nie je dôležitá. Dôležitejšia je muzika, ktorá za neho hovorí sama. Svoj debutový singel „Dreams“ opísal slovami: „Táto skladba je o snoch, ktoré sa splnili neočakávanými spôsobmi“. Čo tento opis znamená a aj trošku viac, nám prezradil Mt. Accord v krátkom emailovom rozhovore pre Swine Daily.

Ahoj Mt. Accord. Ráno nás prekvapil email od teba s novým singlom. Kto si? Odkiaľ pochádzaš a čo robíš v bežnom živote?

Zdravím, som Mt. Accord. Zatiaľ o sebe viac nepoviem. Ja nie som dôležitý.

Ako si sa dostal k skladaniu hudby?

Hudbu skladám odkedy som bol malý. Začínal som na gitare, neskôr som sa presunul k počítačom. Teraz sa začínam učiť o kombinovaní týchto dvoch prvkov.

Track “Dreams” si opísal ako “skladbu, ktorá je o snoch, ktoré sa splnili neočakávanými spôsobmi.” Vieš nám k tomu povedať viac?

Asi by bolo nápomocné si definovať čo som myslel „snom“. Sen v tomto prípade znamená plán, alebo predstava. Často, keď si človek niečo plánuje, tak sa veci stanú inak a vtedy zistí, že jeho sny neboli dostatočne dobré. Jeho minulé ja si ani nedokázalo predstaviť všetky spôsoby, akými sa jeho idey alebo plány môžu naplniť.

Ako vzniklo tvoje meno Mt. Accord?

Random Words Generator mi pomohol s časťou „Mount“ a „Accord“ znamená „súlad“ a zároveň je to taká hudobná slovná hračka s „akordami“. Dokopy teda Hora súladu. Myslím, že súlad a jednota je to, čo ľudstvo momentálne potrebuje najviac a hora pre mňa predstavuje niečo veľmi mocné, nezničiteľné, niečo čo nezmizne. A preto som aj tieto dve veci spojil – súlad medzi ľuďmi by mal byť nepohnuteľný.

Stihol si už osloviť hudobné vydavateľstvá alebo si budeš vydávať hudbu sám?

Úprimne, nad týmto som zatiaľ veľmi nepremýšľal. Samozrejme, poznám nejaké slovenské vydavateľstvá, ktoré robia dobrú prácu, ale konkrétne som sa tým nezaoberal. Možno časom.

Môžeme v blízkej dobe očakávať aj celé EP, prípadne album?

Netuším. Som vo fáze experimentovania, veľa sa učím a nemám poňatia, aké budú moje ďalšie skladby. Ak by k sebe nejakým spôsobom pasovali, niečomu takémuto by som sa nebránil. Ale nemám to v krátkodobom pláne.

Čo si myslíš o súčasných producentoch elektronickej hudby na Slovensku? Chcel by si s nejakými konkrétnymi spolupracovať?

Je tu veľa šikovných ľudí, ku ktorým potichu vzhliadam. Netrúfam si rozmýšľať o spoluprácach. Ale mám rád hudbu od Jimmyho Pé, Whitheho, Pjoniho či Ink Midgeta.

Ktorých hudobných interpretov momentálne počúvaš?

Geotic, Nils Frahm, Apparat, Tim Hecker, Tycho.

Plánuješ v budúcnosti vystupovať so svojimi skladbami aj naživo?

Zatiaľ nie. Možno časom.

Debutový singel od Mt. Accord „Dreams“ si môžeš vypočuť tu:

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/226797572″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]
Mt. Accorda môžete zastihnúť na Soundcloude alebo Facebooku.

Zdroj: TS Mt. Accord

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *