Sobota, 10.9. 2016 / outdoorový program + koncerty / Stanica Žilina-Záriečie

“HIP-HOP Swine Day” je oficiálny druhý festival slovenského webmagazínu Swine Daily, ktorý sa zameriava najmä na hudbu a vizuálne umenie. V apríli tohto roku pripravil “showcase” elektronickej hudby krajín V4, kde vystúpil poľský producent Manoid, maďarský Imre Kiss, domáci Whithe aj Foolk a o VJ-ing sa postaralo pražské duo LOLLAB. Súčasťou bola aj veľká Pecha Kucha Night.

10.9. (sobota) opäť v spolupráci s kultúrnym centrom Stanica Žilina-Záriečie tento mladý blog predstaví mladých a originálnych hip-hopových umelcov zo Slovenska. Okrem štyroch koncertov a afterparty nebude chýbať ani outdoorový program v parku na Stanici. Okrem baru a grilu si môžte zahrať petang či bedminton, vonku bude hrať DJ a producent EMIL, známy z dua EMONOIZBOYZ. Súčasťou bude aj špeciálna vizuálna performance, do ktorej sa zapoja originálni mladí tvorcovia z Čiech aj Slovenska. Chýbať medzi nimi nebude napríklad Lukáš Parolek aka KudlaPress, či výtvarníčka Juliána Chomová.

Juliana Chomová

Headlinerom nebude nikto iný ako objav Fobia Kid s crew Galaxia Y (kde nájdete aj rapera Dymer Surovec a producenta Bighorse). Ten za posledné dva roky spravil obrovský pokrok a od vydania mixtapeu Gremlin (2014) vyvolal obrovské vlny na našej aj českej scéne. Má za sebou množstvo koncertov, spoluprác, takmer kultovú fanúšikovskú základňu a pridal sa do Pil C-ho crew Comebackgang.

fobiakid_FotoByLousyAuber

Fobia Kid. Foto: Lousy Auber

Ďalším headlinerom je raper aj producent pôvodom z Lučenca – Gumbgu (aka Karlo alebo George Kush), ktorý patrí medzi to najzaujímavejšie zo slovenského underground hiphopu. Začínal v metalovej kapele, no neskôr začal tvoriť beaty a rapovať. Jeho tvorba sa nedá zaškatuľkovať a voľne prechádza medzi rôznymi štýlmi. Má za sebou album 333, množstvo inštrumentálnych aj rapových trackov.

Najnovšie zožal priaznivý ohlas jeho old school track “1995” či singel “Sinatra”, ktorý je skvelou ukážkou Gumbguho štýlu. Na Swine Day príde aj s DJ-om a producentom Konex-om.

karlo gumbgu lousy

Gumbgu. Foto: Lousy Auber

Tretím interpretom sú mladí prešovčania s názvom Vlčá Svorka. Ide o rapovú skupinu, ktorá už 3 roky tvorí alternatívny hip-hop v zložení Bill, Temný Rudo a David Wonder. Bill má za sebou mixtape Tváre a EP trés court – veľmi krátko. Za posledný rok sa dostávajú viac do povedomia a objavili sa na koncertoch mladých interpretov ako HAHA Crew, Logic a Gumbgu, Fobia Kid či Nerieš. Momentálne pripravujú EP, ich nový track vyjde 11.9. a premiéru bude mať na Swine Day.

vlca svorka swine day

Vlčá Svorka, Foto: Alexander Hudák

Večernú sériu koncertov odštartuje rešpektovaný DJ a beatmaker Beyuz, ktorý prinesie ako doplnenie novej vlny hip-hopu aj tradičnejší hip-hopový feeling. Spolupracoval s rapermi ako Boy Wonder, Bene, Tono S. a snáď najznámejší je jeho projekt Hafner & Beyuz.

Viac info na Facebook evente alebo Instagrame Swine Daily.

VSTUPNÉ: V predpredaji: 6,00 / 4,00 € (dospelí / študenti)

Na mieste: 7,00 / 5,00 €

Predpredaj lístkov nájdeš tu!

Linky k interpretom:

Fobia Kid – https://www.youtube.com/watch?v=QuL6krTt-rE

Gumbgu – https://www.youtube.com/watch?v=Tmj1JKds6eI

Beyuz a Emil – https://ajlavmjuzik.bandcamp.com/album/daily-habits

Vlčá Svorka – https://www.youtube.com/watch?v=KRooyerTsz

Autor: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *