17. marca sa vo Futurum predstavil jediný stály člen kapely The Soft Moon Luis Vasquez. My sme boli pri tom a fotografka Mária Karľáková tento nezabudnuteľný koncert zvečnila aj vo svojich fotografiách. 

The Soft Moon, resp. Luis Vasquez, žije v současnosti v Berlíně a jeho album „Criminal“ je jeho zpovědní deskou. Optikou zahanbení a viny viděné dětství a dospívání Luise Vasqueze je ústředním tématem alba. Je to boj zdravého rozumu se sebenenávistí, nejistotou a možnou přeměnou toho všeho v člověka, kterého umělec tolik nenávidí. Vasquez obnažuje své pocity a vytváří dílo silné díky jeho sebereflexi.

Vina je můj největší démon a od dětství mě pronásleduje. Vše, co dělám, mě utvrzuje v přesvědčení, že jsem vinen. Konceptem alba Criminal je zoufalý pokus najít úlevu jakousi zpovědí, přiznáním mých chyb a obviněním druhých z chyb, které měly dopad na mne,” popisuje Vasquez.

Hudebně Vasquez skládá strojové beaty krautrocku a postpunkové dekonstrukce se zaříkáváním perkusí. Jeho první album The Soft Moon vyšlo v roce 2010 na labelu Captured Tracks a bylo nadšeně přijato kritikou i kolegy z branže. V roce 2012 vychází druhá deska „Zeros“ a rok poté se Vasquez stěhuje z Oaklandu do Evropy, do italských Benátek, které silně ovlivní jeho třetí album „Deeper“ z roku 2014.

Zatímco první dvě alba byla většinou instrumentální, na „Deeper“ Vasquez tentokrát zpívá a texty jsou stejně důležité jako hudba. Na „Deeper“ se Vasquez noří do dělohy svého traumatického dětství, úzkosti a strachu a spolupracuje s producentem Mauriziem Baggiem. Na albu „Criminal“ pokračuje Vasquezovo zaujetí pro texty i vokály i spolupráce s Baggiem.

This slideshow requires JavaScript.

Text: TS D Smack U Foto: Mária Karľaková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *