HIP-HOP Swine Day festival je úspešne za nami. Náš druhý hudbno-vizuálny festival sa konal v sobotu 10.9. 2016 v priestoroch kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie. Po tematickom zameraní Swine Days v apríli, kedy sme predstavili producentov elektronickej hudby z krajín V4, bol HIP-HOP Swine Day zameraný na prezentáciu súčasného mladého hip-hopu na Slovensku. Vystúpil čoraz viac známy raper Fobia Kid s crew Galaxia Y (Dymer Surovec, Bighorse, Fobia Kid), Gumbgu za doprovodu DJ-a Konex-a, mladá prešovská skupina Vlčá Svorka a známy DJ a beatmaker Beyuz.

Večerným koncertom predchádzal vonkajší event od 16tej hodiny, kde hral skvelý outdoor set Emil, známy z dua EMONOIZBOYZ. V rámci vizuálneho programu sme si pozvali 6 výtvarníkov, ilustrátorov a grafických dizajnérov aby spoločne sprejovali. Tu nájdeš výsledok. Sme veľmi radi, že v spolupráci so Stanicou Záriečie sa nám podarilo dať dokopy takýto program a že na koncerty prišlo veľa mladých ľudí a fanúšikov. Celý areál Stanice bol takmer plný až do rána.

Pozrite si atmosféru na fotkách od Kathrine Thude (zahraničnej dobrovoľníčky zo Stanice) a Karla Havlíčka (nášho externého redaktora). Ďakujeme!

Vidíme sa 22.10. v Nu Spirit Clube v Bratislave. Organizujeme koncert manchesterského dua Perfume Advert.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *