Ai fen je nový sólový projekt poľsko-čínskej hudobníčky a producentky, Eweliny Vlček-Chiu, známej tiež ako polovica „witchwave“ dua ba:zel (s Danielom Vlčkom). Po vydaní prvých dvoch singlov, screamo-popového “As I Thought” a meditatívnej skladby “This Analog Desire (Makes Me Slow)”, bude následovať debutový album postforever.

S podporou poľskej producentky SKY a vedľajšieho projektu Johany Novotnej Oh hi bye svoj debut pokrstí 27. Februára v pražskom Punctum.

„Na albume je desať skladieb, ktoré krúžia okolo experimentálneho popu, prebúdzajú screamo polohy, a obsahujú aj ambientné a techno prvky. Album je meditáciou nad zrením a bytím multinacionálnou a mileniálskou ženou,“ uvádza tlačová správa.

Ai fen na skladbe „As I Thought“ zaujímavo experimentuje s hlasom, v niečom sa môže podobať projektu Davida Lyncha Crazy Clown Time („Pinky’s Dream“ alebo samotný hlas Lyncha na titulnej skladbe „Crazy Clown Time“). Vokál však sprevádza jednoduchý priamočiary elektronický beat. Keby Ai fen použila výraznejší experimentálny hudobný podklad, mohlo by ísť o zaujímavejší zážitok.

Na novom videoklipe k pesničke „This Analog Desire (Makes Me Slow)“ Ai fen pokračuje v budovaní mysterióznej atmosféry. Tu prepojenie snového vokálu s mierne nepravidelným beatom pôsobí ucelenejšie. Track je však zaujímavejšie počúvať/sledovať aj s vizuálom, ktorý má speváčka premyslený. Videoklip (režírovaný Ai fen a Emilou Brandi) sa drží v odtieňoch fialovej, červenej a modrej, ktoré dodávajú hudbe tu správnu atmosféru.

„Po pražskom krste sa Ai fen vydá na krátku tour spoločne s The Boiler, projektom rakúskej umelkyne, teoretičky médií a aktivistky Kristiny Pia Hofer. Tá na svojom poslednom albume BODY=DEATH vyzýva na boj zraniteľnosť a neistotu voči solidarite a láske, ktorá prerastie potrebu súkromnej a heteronormatívnej romantiky,“ uzatvárajú tlačovú správu Mood Booking, ktorých odporúčame sledovať.

TOUR :

27.02 – Prague (CZ) / Punctum* Album Release Party w/ SKY (PL) & Oh hi bye (CZ)
29.02 – Trnava (SK) / Unicon* w/ The Boiler (AT)
01.03 – Graz (AT) / SUB* w/ The Boiler & Johnny Geiger (AT)
04.03 – Brno (CZ) / Bajkazyl* w/The Boiler
05.03 – Bratislava (SK) / Karloveská knižnica* w/The Boiler
08.03 – Linz (AT) / Willifred* w/ The Boiler

Zdroj: TS Mood Booking

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *