„My name is Moskalus and I run a YouTube channel and upload music regularly,” uvádza o sebe skromne český producent a DJ Moskalus na svojom Facebooku. Na elektronickej tanečnej scéne sa stal však známym menom. Cez svoj YouTube pomáha propagovať umelcov, ktorí sa mu ozvali a poslali mu hudbu. K houseovým trackom pridával originálne vizuály a postupne sa zrodila kultová osobnosť na lo-fi houseovej scéne.

Prečítaj si viac o tejto hudobnej osobnosti a môžeš sa tešiť aj na pravidelné hudobné tipy od Moskalusa na Swine Daily už nabudúci utorok – 30.1.!

Kedy si sa začal venovať DJ-ingu? Kto ťa na začiatku učil, alebo si kompletný samouk?

Hrát jsem začal v dubnu 2016 a prakticky jsem se všechno učil sám.

Ako pristupuješ k tvorbe setu? Ako sa zvyčajne pripravuješ na akciu?

Pokaždé jde o improvizaci. Na flashce mám tracky pro všechny situace, ať už se jedná o warm up, midnight a nebo peak time. Dřív mi organizace hudby dělala trochu problémy, ale teď už mám svůj systém a docela mi to ulehčuje život. Jinak se, samozřejmě, snažím udržovat kontakt s crowdem a hrát tak, jak to atmosféra vyžaduje a v ideálním případě ji sám tvořit.

Na scéne si známy najmä pre tvoj YouTube channel “Moskalus” kde si pomohol viacerým začínajúcim mladým talentom a producentom. Ako vznikol nápad takto zverejňovať videá na tracky?

Asi před třemi lety jsem si řekl, že bych chtěl nabídnout něco víc než jen obyčejné uploady a tak jsem si řekl, že video edity by byly ideální možnost, jak se stát součástí scény. Takto můžu trackům, které se mi líbí, přidat nový element, a tím posluchači nabídnout přijemný audiovizuální trip.

19665328_968572056619320_3451443303986092345_n

Čo hovoríš na českú hudobnú, elektronickú a tanečnú scénu? Koho uznávaš a čo presne ti tu napríklad chýba?

Musím se přiznat, že českou scénu vůbec nesleduju. Každopádně i přesto jsou zde lidé, jejichž tvorba či promotérská činnost se mi líbí. Například Dmitry z Neo Violence, Sta, Silhouette nebo WZ z Harmless Youth. A co mi tady chybí? Možná větší aktivita v menších městech, protože mám pocit, že se všechno děje jen v Praze. A právě proto jsme s přáteli z kolektivu Audio Video Bass začali pořádat pravidelné akce u nás v Ostravě.

Prednedávnom si absolvoval asi prvé väčšie zahraničné tour. Aké máš dojmy z ciest, posunulo to tvoju kariéru na ďalší level? Budeš koncertovať v zahraničí aj naďalej?

Musím říct, že moje mini-tour byla doslova lifechanging. Bylo velmi přijemné se konečně setkat s lidmi, se kterými jsem léta udržoval kontakt prostřednictvím sociálních sítí. Naučil jsem se mnoho nových věcí, zejména v oblasti pořádání akci a určitě se budu snažit je nyní aplikovat. Uvidíme, co přinese další rok, zatím nemůžu nic prozrazovat, ale něco se chystá. 🙂

Aké máš momentálne hudobné plány, na čom pracuješ?

V tuto chvíli mám všechny akce za sebou a snažím se produkovat svoje vlastní věci, také si pohrávám s myšlenkou založení labelu. Více informací podám snad brzy!

Čomu sa venuješ okrem hudby a DJ-ingu?

Hudba a dj-ing mě naplňuje natolik, že jí věnuju prakticky veškerý svůj volný čas. Ale když už mám chvíli volna, snažím se cvičit a trávit čas s přáteli, kteří mě inspirují

Otázky: Krištof Budke / Úvodná foto: lazyexif

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *