Nechajte sa už tretí rok inšpirovať najväčšími svetovými kreatívcami na Sensorium festivale v Bratislave 4-5 mája. Vypočujete si prednášky medzinárodných umelcov a dizajnérov, užijete si dva večery slovenských premiér audiovizuálnych predstavení a uvidíte kinetickosvetelnú inštaláciu. Tohtoročnou témou sú okrem iného interaktívna architektúraimersívne prostredia aj virtuálna realita, Headlinermi festivalu budú Joachim Sauter, Gabey Tjon a Tham, Lanark Artefax.
Príď sa naladiť na Sensorium Festival už 4. Apríla do Satori Stage. Pripravili sme pre teba prednášku a workshop umelca a mága Stuarta Nolana o budúcnosti interakcie dotykom!

Jessica In - IA

Sensorium festival tento rok spolupracuje s prestížnym holandským festivalom TodaysArt na výstave veľkoplošnej kineticko-svetelnej inštalácie Red Horizon od Gabey Tjon a Tham. Red Horizon vytvára roj svetla a zvuku, kombináciu chaosu a presnosti.
Kto chce nabrať praktické zručnosti, bude mať možnosť naučiť sa o computer vision na dvojdňovom workshope s Joshuom Noble, ktorý pracoval napríklad aj pre firmu, ktorá navrhla prvý Boeing.

Ďaľší prednášajúci, ktorí vám dodajú nevídanej inšpirácie sú:

Joshua Noble (USA) – Dizajn mimo reality

dizajnér a inžinier, ktorého práca sa pohybuje na priesečníku kódovania, dizajnu a fikcie. Pracoval
pre Teague – najznámejšiu firmu v oblasti konzultácie dizajnu, podieľali sa aj na navrhovaní prvého
Boeingu.

Jessica In (UK) – Interaktívna architektúra

Jessica In je architektka, dizajnérka, kreatívna kóderka a pedagogička vyučujúca v Bartlettovom
laboratóriu interaktívnej architektúry.

Annette Mees (NL) – Imersívne prostredia

Annette Mees je vedúcou nového oddelenia Audience Labs v londýnskej budove opery a baletu
Royal Opera House, kde experimentujú s imerzívnou technológiou, ktorá publiku poskytne nové
zážitky.

Headlinerom hudobného programu bude škótsky producent Lanark Artefax

Lanark Artefax sa predstaví v slovenskej premiére. Calum MacRae si získal pozornosť najmä vďaka minuloročnej platni Whities 11, ktorá okupovala každý druhý rebríček najlepšej hudby za rok 2017. Charakterizujú ho nadrobno rozsekané chorály, frenetické breakbeaty, chirurgicky dekonštruované elementy techna a electra poskladné do precíznej mozajky. MacRae si za krátky čas získal pozornosť veteránov žánru akými sú Aphex Twin či Björk . Sekundovať mu bude Tomáš Prištiak (aka 1/2 Tante Elze ). Prištiak predstaví nový projekt Mechanical Heart Valve, ktorý pracuje výlučne s live samplingom umelej srdcovej chlopne.

Festival Sensorium sa uskutoční 04 — 05.05.2018 v priestoroch Pisztoryho paláca v Bratislave. Event a podrobnosti nájdete tu

Zdroj: TS Sensorium festival

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *