V blízkom duchu moderných R’n’B rovesníčok ako FKA twigs, Kelela či Jessy Lanza, sa Sevdaliza stáva čoraz viac ospevovanejším novým talentom na hudobnej scéne. Táto speváčka a producentka sa narodila v Teheráne, no ešte v jej detstve sa s rodičmi presťahovala do holandského Rotterdamu. V 16-tich odišla od rodičov aby sa profesionálne mohla venovať basketbalu a dotiahla to až do holandského národného tímu. “Keďže som pri sebe nemala rodičov, naučilo ma to ako prežiť,” hovorí pre FACT magazine.

Neskôr po vysokej škole a práci zistila, že to nie je život, aký si predstavovala, že bude žiť. Začala tvoriť hudbu a v roku 2015 sa dostala medzi 60 participantov Red Bull Music Academy v Paríži. Po EP The Suspended Kid vydala na konci minulého roku nahrávku Children of Silk, ktorá mala premiéru na známom hudobnom portály Noisey Vice. Sevdaliza sa tu zaoberá obsesiou povrchmi ako koža či sklo. Obsahuje jemný vysoký spev pripomínajúci speváčku Beth Gibbons z Portishead, atmosféru temného trip-hopu, ale aj spoluprácu s atlantským rapperom Rome Fortune na skladbe “Men of Glass”.

Sevdalizu si môžete naživo pozrieť a vypočuť už dnes vo viedenskom Café Leopold v rámci série Canyoudigit? FB Event nájdete tu.

Text: Krištof Budke Foto: Zahra Rejis

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *