Ak by ste na konci leta radi navštívili príjemný a nie veľký festival neďaleko Slovenska a s výborným line-upom – jeden sme našli. Na Instagrame na ná vyskočila tmavá grafika s futuristickým nápisom “UPPER FESTIVAL”. Ide iba o druhý ročník menšieho festivalu v Katoviciach, vzdušnou čiarou len 117 kilometrov od Žiliny. Na úhľadnom Instagrame sa ďalej automaticky dá zistiť, kto tu vystúpi. Na jednoduchej stránke nájdete aj motto:

Upper Festival is a multiform experimental music experience, where anyone can feel safe and forget about any stylistic boundaries.

Medzi našich jasných favoritov hneď patria Syny (experimentálne hip-hopové duo rapera Piernikowski a producenta 1988), juhoafrický gqom mág DJ Lag, švédsky experimentálny producent Jonas Rönnberg aka Varg, v Amsterdame usadená brazílska vokalistka a producentka LYZZA.

Nebude chýbať ani moskovská speváčka a producentka Kedr Livanskiy či DJka a producentka Flava D. Odporúčame aj poľského producenta Lutto Lento, ktorého vydal slovenský Proto Sites (Exitab) či talentovaného vroclavského Naphta, ktorý sa zúčastnil Red Bull Music Academy.

Zúčastnia sa aj mená ako Andy Stott, dublinské explozívne duo Lakker, Fala 0 (live), poľský vaporwave trap Hewra, techno veterán Detroit In Effect a ďalší.

► Viac info vo FB evente či oficiálnej stránke.

Text: Krištof Budke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *