Slovenský producent Bulp vydáva nové EP Endian

Tesne pred začiatkom leta oživila éter pozitívne ladená skladba “Far Light” od mladého producenta Sama Štefanca, ktorý tvorí pod menom Bulp. Singel predznamenal jeho debutové EP, ktoré práve vychádza v spoločnej opatere labelov Deadred a Starcastic.

Endian EP predstavuje zmes melodických liniek a úderných rytmov, melancholických aj pozitívnych motívov. Nahrávka obsahuje 5 skladieb, každú s osobitým výrazom a štýlom. Téma, ktorá ich všetky spája sú životné cesty – nachádzajú sa tu skladby opisujúce hrejivý pocit, kedy je svetlo na konci tunela na dohľad, ako aj skladby približujúce pocit úzkosti spojený s neschopnosťou sa pohnúť ďalej od problémov.

Hudobná inšpirácia prišla vždy nečakane, no väčšinou bola spojená s procesom spájania zvukov a nástrojov najrôznejšieho pôvodu – elektronicky vygenerované zvuky, akustické nástroje, či rôzne sample. Nečakaný výsledok týchto kombinácii častokrát posunul vývoj tvorby vždy iným smerom.

O vokály sa postarala autorova sestra a výnimočná speváčka Jana Štefancová a samotný Bulp. Ich nahrávanie prebehlo v štúdiu Men-at-sound v Trenčíne, mastering nahrávok si vzal na starosť Tom Karásek Gargle & Expel Studio v Dubline. Autorom artworku EP je samotný Bulp pod supervíziou štúdia Fluidum.

Endian EP vychádza ako free download vo veľmi limitovanom náklade na 12-palcovom vinyle. Súbory na stiahnutie ako aj platne je možno získať prostredníctvom BandCamp profilu autora a zo stránok oboch vydavateľstiev (Deadred Records a Starcastic).

Pilotný singel “Far Light” sa medzičasom dočkal aj vizuálneho spracovania. Video bolo natočené v chátrajúcich Grösslingových kúpeľoch v Bratislave v réžii Marty Prokopovej a Michala Blaška. Do ústrednej postavy bola obsadená nórska študentka a tanečníčka Magdalene Solli. Konceptom celého videoklipu je zachytenie pocitu tápania v tme a hľadania vzdialeného svetla.

Tracklist:

1. Dune

2. Moving On

3. Far Light

4. Endian

5. Over

Bulp

Bulp je alter ego Sama Štefanca, mladého nádejného producenta elektronickej hudby a občasného DJ-a. Jeho muzikálne cítenie bolo v hudobníckej rodine formované už od detstva, okrem iného aj štúdiom hry na klavír. Už ako 11-ročný sa zoznámil s prostredím počítačových softvérov na komponovanie a editáciu hudby, čo mu otvorilo nové dvere pre vnímanie hudby ako takej. Neskôr ho práve tento zážitok priviedol k štúdiu práce so zvukom v audiovizuálnych dielach na VŠMU v Bratislave.

Vo svojej hudbe organicky prepája svojím pôvodom rôznorodé zvuky a hudobné nástroje s dôrazom na silnú melódiu, ovplyvnený tvorbou Moderat, Mount Kimbie či Bonobo.

Bulp svoje skladby prezentuje aj naživo, okrem laptopu, klávesov a rôznych elektronických hračiek používa aj perkusie a vlastný vokál. Na značke Deadred / Starcastic mu v júni 2015 vyšiel singel Far Light nasledovaný debutovým Endian EP.

Viac info na Deadred Records, alebo SoundCloude BULP-a.

Zdroj: TS Deadred Records

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *