Retart je nezávislá slovenská značka, ktorá prezentuje umelcov najmä zo Slovenska cez funkčný dizajn. Tím manželov Matúša a Alice Kucharovič od roku 2010 spájajú originalitu s praktickosťou. Pre Retart svoje autorské paterny na šiltovky, peňaženky alebo šatky navrhli mená ako: Katarína Janečková, Svetlana Fialová, Andrej Kolenčík alebo Alexandra Barth (rozhovor prinesieme už zajtra). V súčasnosti značka Retart prezentuje dve zaujímavé novinky.

Pozor! Piny/odznaky môžete získať v našej súťaži v exkluzívnej spolupráci s Retartom. Stačí zodpovedať na tieto otázky (nápovedu nájdete na webstránke 😉 Ďalšie info na konci článku.

  1. Kde momentálne tvorí a žije úspešná slovenská ilustrátorka Martina Pauková?
  2. S ktorými slovenskými tlačenými médiami spolupracovala Daniela Olejníková? Menujte aspoň dve.
  3. Akej technike sa venuje Lívia Mezovská a kde sa ju naučila?

Piny/Odznaky

Piny boli súčasťou oblečenia najmä v 80-90tych rokoch minulého storočia. Dnes ich spopularizovali v USA mená ako Briana Bulski, Sara M. Lyons, Robin Eisenberg.

Retart Pin together

Pre Retart navrhli svoje autorské piny 6 autorov: Barbora Idesová, Alica Kucharovič, Lívia Mezovská, Daniela Olejníková, Osem a Martina Pauková. Pozrite si každý z nich osobitne:

Idesova Pin Cloth

Barbora Idesová

Kucharovic Pin Cloth

Alica Kucharovič

Mezovska Pin Cloth

Lívia Mezovská

Olejnikova Pin Cloth

Daniela Olejníková

Osem Pin Cloth

Osem

Paukova Pin Cloth

Martina Pauková

 

Druhou letnou novinkou sú plavky a šortky v originálnych potlačiach od Alice Kucharovič, Juliany Chomovej a Kataríny Janečkovej.

Plavky

Retart dámske plavky zosobňujú svojráznosť. Klasický strih, Vás zavedie do rokov 90tych. Nečakajte však baywatch. Jemne vykrojené kontúry ukážu len to, čo chcete – umenie, v ktorom sa budete cítiť, ako ryba vo vode.

Plavky od Katarína Janečková, Foto: retart.sk

Funkčný materiál Lycra® je vhodný na bežné nosenie, ale i na športovú činnosť. Plavky sú vo veľkostiach S, M, L (viac tabuľka veľkostí) a obsahujú praktické sťahovacie vrecko na ich uschovanie.

Plavky by Alica Kucharovič, Foto: retart.sk

Šortky

Retart šortky definujú leto. Jednoduché, plátenné so zadným uzatvárateľným vreckom. Najlepšie na bežné nosenie či šport, prípadne na plávanie.

Šortky od Alica Kucharovič, Foto: retart.sk

Unisex strih nad kolená vo veľkostiach S, M, L, XL (viac tabuľka veľkostí) v obvode šnúrka Retart. Kombinácia vzdušného materiálu prírodnej bavlny s originálnou autorskou grafikou. Na pravej strane tkaná etiketa s menom umelca.

Šortky by Juliana Chomová, Foto: retart.sk

Súťažnou úlohou bude správne zodpovedať na všetky 3 otázky. Prvých 6 z vás získa náhodný pin (máme ich presne 6). Správne odpovede posielajte na verana.dobal@gmail.com do piatku 5.8. 2016. Správne odpovede nájdete na stránke Retart.

  • Kde momentálne tvorí a žije úspešná slovenská ilustrátorka Martina Pauková?
  • S ktorými slovenskými tlačenými médiami spolupracovala Daniela Olejníková?
  • Akej technike sa venuje Lívia Mezovská?

Autor článku: Verana Dobal, Zdroj: www.retart.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *