Obklopila sa kvetinami a vyslala správu, že v dnešnom svete je dôležitá potreba láskavosti. Dominique Dillon de Byington sa vracia s albumom „Kind“, o ktorého tvorbe povedala, že to bolo ako so zamilovaním.

V Prahe do tretice vystúpi pod menom Dillon, v smíchovskej továrni Meetfactory, tentokrát 20. novembra.

Dominique Dillon de Byington, v Berlíne usadená speváčka s brazílskymi koreňmi, začala s vydávaním svojich melanchóliou predchnutých šansónov a balád, už keď mala 19 rokov. S aktuálnym, na sklonku roku vydaným „Kind“ (2017) sa odvracia od potemneného naladenia príznačného pre jej predchádzajúcu tvorbu k pozitívnejšie ladenému popu, zatiaľ čo krehké prelínanie klavíru a elektroniky neustáva.

„Všetko, čo spievam je od srdca. V prvom rade sa to dotýka mojich vnútorných pohnutí. Spievam sama k sebe,“ povedala už pred pár rokmi pri príležitosti jej vystúpenia na Colours of Ostrava. „Keď ale spievam pred publikom, nechávam ho tak nahliadnuť dovnútra samej seba. Skôr než o sebaprezentáciu ide vlastne o nezáväzné pozvanie.“

Dillon nemá v obľube žánrové delenie, dušou je klaviristkou, klavír je koniec-koncov jej prvým a posledným nástrojom. Na pestrofarebnosti jej tvorby to samozrejme neuberá – o bohaté a eklektické aranžmány sa stará sprievodná kapela.

Písanie albumu „Kind“ bolo pre 30 ročnú hudobníčku ako znovu sa zamilovať. Hrialo to u srdca, miestami nervy drásalo, no všeobecne chlácholilo. „Na svojom prvom albume „This Silence Kills“ (2011) som sochou, na druhom „The Unknown“ (2014) sa potápam, na tomto rastiem,“ popisuje Dillon prechody svojich počinov a súčasne hodnotí svoj doterajší vývoj. Skrz „Kind“, ktorý sprevádza výrazný, kvetinami inšpirovaný vizuál, sa nesie výrazná správa: láskavosť nebola nikdy dôležitejšia ako dnes. S tým, čo sa deje vnútri a okolo nás – či už emocionálne, politicky alebo environmentálne – môžeme pretrvať jedine vďaka láske. Zaujímavosťou novinky je to, že na nej vedľa angličtiny spieva tiež nemecky a portugalsky.

Jej tretí album otvára a uzatvára eponýmna skladba „Kind“. Zatiaľ čo prvá je výpravným, pomaly gradujúcim prológom, záverečná dvojka prechádza v opojné, k tanci vyzývajúce besnenie, ktoré dokazuje, že Dillon to vie rozbehnúť. Istým vodítkom pre to, ako bude jej vystúpenie znieť, je predskokan Saliva, pôvodom portugalský DJ a zakladateľ Arena Spa Superiora. Do akej výšky sa Dillon so svojím albumom „Kind“ dorástla sa budete môcť presvedčiť už koncom novembra v Meetfactory.

Viac informácii na webe alebo FB evente

Zdroj: TS Meetfactory / Text: Klára Mamojková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *