Poľský OFF Festival, ktorý prebieha každoročne od roku 2006 je podujatím, ktoré si určite zaslúži pozornosť. Za 10 rokov pôsobenia si vybudoval silnú základňu verných fanúšikov, ktorí si každoročne nedočkavo prichádzajú vypočuť a pozrieť, čo nové priniesol do Katovíc umelecký riaditeľ festivalu Artur Rojek. Pozrite si celý lineup.

Získanou a dobre zaslúženou reputáciou v Poľsku aj v zahraničí, sa nie nadarmo o OFF hovorí, ako o jednom z najlepších alternatívnych festivaloch v Európe. Viac o histórii festivalu či headlineroch ako Ride, Patti Smith, Run The Jewels, Mick Harvey a ďalších sa dočítate v našom predošlom článku.

run-the-jewels-710-383

El-P a Killer Mike tvoria hip-hopové duo Run The Jewels. Foto: Wondering Sound

Do programu 10. ročníka tohto unikátneho festivalu, ktorý bude prebiehať 7. – 9.8. pribudli súčasné mená ako brooklynská skupina Son Lux (so spevákom Ryanom Lottom sme urobili rozhovor), trapový raper a spevák Makonnen Sheran aka iLoveMakonnen z Atlanty, ktorý sa preslávil po tom, čo Drake zremixoval jeho song „Tuesday“. Ďalej príde aj čoraz viac známejšie trio z Edinburghu – Young Fathers, ktorý vystúpili aj na tohtoročnej Pohode, drone-metalové duo Sunn O))), bizarný King Khan & The Shrines, ktorý vystupoval napríklad na Creepy Teepee, americký mathcore The Dillinger Escape Plan s ktorými spieval aj Mike Patton či legendárni Sun Ra Arkestra.

Na OFF Festivale sa predstaví aj producentský kolektív Future Brown (Warp Records) z Los Angeles, sibírsky Huun-Hur-Tu, unikátne speváčky Ogoya Nengo & The Dodo Women’s Group z Kene, ktoré aj s ďalšími zaujímavými interpretmi zahrajú na pódiu Experimental Stage. Okrem množstva iných hudobných zoskupení, bude určite stáť zato aj showcase berlínskeho labelu PAN Records.

Kompletný lineup festivalu nájdete tu

Organizátori okrem celého lineupu spustili 10.6. aj predaj jednodňových lístkov. Ceny sú 35 € v predpredaji a 40 € na bráne festivalu (od 7. augusta). Viac informácii o OFF Festivale nájdete na webstránke alebo Facebooku.

Autor článku: Krištof Budke + Verana Dobal Úvodná foto: Galéria OFF Festivalu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *