Český Addict, za ktorým stojí DJ NobodyListen, mnohí poznajú najmä kvôli legendárnym parties v neobvyklých industriálnych priestoroch. Počas pandémie COVID-19 sa kolektív začal viac sústrediť na samotnú hudobnú tvorbu. Vznikol tak nový label Addict Sound, z ktorého už postupne začínajú vychádzať zaujímavé projekty. Svojim žánrovým rozptylom zameraným na mladšiu generáciu a zároveň s ambíciou skúšať experimentálnejšie počiny (Addict x Lunchmeat festival 2018) má na hudobnej scéne Addict rozhodne čo ponúknuť.

 

Minulý rok vydali projekty od raperov ako Rohony či yeezuz2020, ale aj EP Gargantua od slovenského producenta Jimmyho Pé. Kolektív však tlačovej správe píše, že sa nezameriava čisto len na trap a EDM. Svoje hudobné a žánrové portfólio sa snaží nový label rozširovať do „všetkých klubových kútov s jedným spoločným menovateľom – veci, ktoré chceme na Addict Sound vydávať, nás musia baviť.“

 

Jedným z nových releasov je práve EP od významného producenta českej elektronickej scény – Aid Kida. „S Ondrou [Ondřej Mikula = Aid Kid, pozn. red.] se dlouhodobě potkáváme v rámci akcí i dalších aktivit a vydat desku jeho tracků, které stačil během svého diáře nabitého producentskou prací pro řadu ostatních hudebníků si sám pro radost vytvořit, je přesně ten typ srdcového projektu, který chceme coby Addict Sound vypouštět do světa,“ píše NobodyListen v emaily.

Aid Kid. Foto: Jiří Šeda

Aid Kid sa 16.4. vracia s novým albumom, ktorý sa bude volať Collection. Na úvodnom singly „Four Track Recorder“ sampluje Kanye Westa, Radiohead či Gigi D’Agostina. Na svojom treťom albume Aid Kid predstavuje rôznorodú kolekciu svojich trackov. Titulný song „Four Track Recorder“ sprevádza aj videoklip z galérie Nevan Contempo.

 

“Už to muselo ven”, hovorí o svojej novinke Aid Kid. “Jde o kolekci tracků, co jsem dělal za posledních pár let, když jsem měl na sebe trochu času”, dodáva k otázke o pôvode nového albumu.

Talentovaného producenta totiž v poslednej dobe zamestnávali spolupráce na iných projektoch. Aid Kid sa okrem svojej tvorby podieľal aj na debutovom albume Olivera Torra (o ktorom sme napísali recenziu), novom singly s Viah, pred koronou hranie s kapelou Zvíře jménem Podzim a mnoho ďalších projektov. Spoločne sa producent podieľal aj na výstave „Šeptej“ s umelkyňou Johanou Střížkovou. Práve z deštrukcie tejto výstavy vznikol aj samotný klip, ktorý Johana režírovala. Pre viac noviniek sledujte Aid Kida a Addict.

Text: Krištof Budke / Zdroj: Addict Sound TS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *