Ak sa nebojíte zašpiniť si trochu ušné bubienky už dnes, v pondelok, a máte radi surový hardcore punk, určite si nenechajte ujsť amerických Retox. Spolu s punkovou dvojkou Depakine Chrono, noiseovými Microvomit a Lem vystúpia o 19:00 v Re:fresh Clube.

Retox je nekompromisný hc punk, ktorý nezlenivel a ktorému nenarástlo brucho. Na čele svorky stojí so skalopevným pohľadom a mikrofónom až pri zuboch Justin Pearson, ikona americkej hc punkovej scény. Okrem toho že Justin hral v množstve zásadných kapiel (The Locust, Swing Kids, Head Wound City, The Crimson Curse…) stíha ešte manažovať svoj vlastný, dnes už kultový, label Threeoneg. Popri tom občas napíše aj nejakú tú knižku, prípadne, ako minulý rok, si zahrá aj vo filme Incompresa po boku Charlotte Gainsbourg.

Kapela práve zverejnila svoj čerstvý album Beneath California a s radosťou a intenzitou ho odprezentuje v Bratislave už dnes večer.

Pred začiatkom koncertu si fanúšikovia môžu pozrieť dokumentárny film „Records Collecting Dust,“ v ktorom sa mihne okrem iných aj Justin Pearson, Jello Biafra, David Yow, Nick Olivieri, Sonny Kay, Mike Watt, Keith Morris či Chuck Dukowski. Obsahuje tiež živé kúsky od Jello Biafra and the Guantanamo School of Medicine, The Locust a Big Business takže bude sa na čo pozerať.

FB Event s podrobnosťami o koncerte nájdete v tomto odkaze.

Úvodná foto: Threeoneg.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *