Pozývame na workshop so slovenským umelcom Andrejom Boleslavským, ktorý prebehne pod taktovkou umelecko-vzdelávacej platformy INPUT. Workshop uvedie účastníkov do VVVV programovania. Okrem workshopu bude súčasťou akcie aj prednáška v priestoroch Veletržního paláce Národnej galerie v Prahe.

Tento prosincový workshop je určen všem umělcům, designérům a vývojářům, kteří by se chtěli seznámit se základy programu VVVV, tedy platformy pro vizuální programování, využívané pro real-time pohyblivou grafiku, video, audio a virtuální realitu. VVVV je nástroj a prostředí určené k tvůrčimu využití, umožňující rychlou a flexibilní editaci v realném čase a bez syntaktických chyb.

Forest

Andrej představí základní pojmy spojené s VVVV. Účastníky provede od základů užívatelského rozhraní, přes cvičení ve tvorbě patchů (základních stavebních buněk), až po ukázky využití daných znalostí v komerčních a uměleckých projektech.

Ten, kdo nikdy nezkoušel programování, zde nazývané „patching“, se bát nemusí, protože VVVV si zamiluje. Ten, kdo již zkušenost s tímto programováním má, bude VVVV milovat ještě víc.

Workshopu bude předcházet krátký artist talk, ve kterém Andrej Boleslavský představí svou tvorbu a nejnovější projekty, kterých se účástní.

Forest

Andrej Boleslavský (SK/CZ) je nezávislý digitální umělec pracující s technologií v oblasti nových médií, virtuální reality, světelných instalací a physical computingu. Jeho práce se také vyznačuje silnou fascinací v propojování přírody a technologie. Ve svých kolaborativních projektech spolu s digitální umělkyní Márii Júdovou zkoumají hranice mezi fyzickým a digitálním.

Forest

Andrej Boleslavský dosud realizoval řadu interaktivních instalací a přednášek na téma open source a nástroje kreativního kódování. Kromě vlastní tvorby také jako technolog aktivně spolupracuje s dalšími umělci. VVVV je jeho primárním nástrojem od roku 2008. Rezervace a akreditace na emailu klara@lunchmeat.cz

Artist talk: 14. 12., 17:00 – 17. 45, Národní galerie v Praze – Veletržní palác – Dukelských hrdinů 47, Praha 7

 

Workshop: 15. – 16. 12., 10:30 – 17:30, Národní galerie v Praze – Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7

Text: TS INPUT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *