Dnes (28.2.) v Šopa gallery textilné štúdio WNOOZOW otvorilo svoju novú platformu Textile Virtual Gallery. Hlavnou víziou je vytvoriť priestor pre prezentáciu textilného umenia, umeleckého remesla a dizajnu. Otváranie kontroverzných alebo silných tém, na základe ktorých sa vytvára komunita umelcov a tvorcov, mladých akademikov a nadšencov.

● Pozrite si online galériu tu

Ateliér WNOOZOW vytvoril túto platformu ako reakciu na chýbajúci článok, ktorý by prepájal umelcov, dizajnérov, kurátorov, ale aj širokú verejnosť so vzťahom k textilnej tvorbe na Slovensku. Jeho cieľom je združovať myšlienky tvorcov z textilného sveta a zároveň vytvoriť galerijný priestor pre kreatívnu formu prezentácie súčasného textilného prejavu.

✱ SPACE je interaktívna prezentácia tvorby, pochádzajúca z ateliéru WNOOZOW. Cieľom projektu je rozšíriť povedomie o tejto forme umenia nielen v radoch umelcov, ale dostať ju aj medzi širokú verejnosť. Idea projektu vychádza z toho, že tkanie tapisérií nie je mŕtvou technológiou, patriacou do histórie. Ide o remeslo, ktoré sa dokáže transformovať v čase a byť stále aktuálne. Ateliér WNOOZOW preto prišiel s myšlienkou vytvoriť priestor, kde sa nadšenci o textilné umenie môžu vzájomne stretávať a prepájať svoje svety.

 

✱ MAGAZIN slúži ako priestor, kde je možné prezentovať názory o textile a textilnej tvorbe. prezentovať odborné texty, ale aj textilné umelecké diela.

✱ OPEN CALL je zameraný na výzvy smerom k umelcom a teoretikom zaoberajúci sa textilným médiom.

Partneri a členovia

Textile virtual gallery ponúka možnosť stať sa aktívnymi členmi a spoločne vytvárať obsah. Pre bližšie info nás kontaktujte hi@textile.gallery

Kto stojí za Textile Virtual Gallery?

Daniela Danielis je majiteľka WNOOZOW, ktorá je aj zakladateľka Textilného remeselného centra v Čadci, pôsobí ako lektorka textilného ateliéru na Scholastike. Intenzívne cestuje medzi Prahou, Čadcou a Košicami, kde vytvára v textilnej manufaktúre a remeselnom centre nielen textilné ručne tkané diela, tapisérie, látky, ale aj dôležité podhubie pre vzdelávanie sa. Spolupracuje s množstvom mladých tvorcov, ktorým aj po škole ponúka priestor pre ich kreativitu a zručnosti.

 

Zdroj: Daniela Danielis, WNOOZOW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *