Raz v dávnych časoch bolo mesto Babylon a v tom meste bola Veľká knižnica. Bolo v nej veľa tajomstiev. Jeden deň sa tam objavila umelá inteligencia a začala písať predstavenie. Mnohí sa domnievali, že je nemožné, aby umelá inteligencia napísala literárny text. Ale dokázala, že je schopná vytvoriť naozajstné dielo umenia.

Jorge Luis Borgesove poviedky sú plné rozprávania o tom, ako sa ľudia zmietajú v mori nekonečných možností a nevedia, kam smerujú. Toto predstavenie je podobné, ale pridáva sa k tomu ešte jeden rozmer – rozpráva sa v ňom o tom, aké dôsledky môže mať na ľudskú psychiku pretlak informácií.

Je to naozajstné dielo umenia, ktoré vás zaujme a nadchne. Umelá inteligencia využila svoju schopnosť analýzy a syntézy textu, aby vytvorila dielo, ktoré je plné zaujímavostí a prekvapení. Toto predstavenie určite stojí za to vidieť! Nečakajte ani chvíľu a pozrite si naše predstavenie!

【 Babylónia / 17. septembra o 20:00 v Kultúrnom centre PAKT, Bratislava / FB event nájdete tu

【 Minimálne vstupné je 5 EUR v predpredaji / 7 EUR na mieste / Lístky môžete zakúpiť cez Tootoot

Hrajú: Kristián Baran, Jerguš Horváth, Džana Mišanková
Réžia: Matej Benčík
Scénografia: Alexandra Gašparovičová
Hudba: Daniel
Dramaturgia: Štefan Benčík
Produkcia: Batyskaf o.z.

Projekt Batyskaf je nezávislá, multižánrová kultúrna platforma, ktorá pôsobí od roku 2015. Podporuje vznik mladého a progresívneho umenia. Doposiaľ sa pod hlavičkou Batyskafu podarilo zrealizovať viac ako 180 podujatí v rôznych umeleckých odvetviach. Vznik diela z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *