Kolaborativní projekt bestiary mezi Ateliérem Sochařství UMPRUM a kolektivem BCAA system je experimentem zpracování semestrálního tématu monster se zcela autentickou identitou od přizvaného uměleckého kolektivu. Potýkání se s novým a neznámým v kontextu pandemických opatření a jejich dopadu na (nejen) průběh výuky letního semestru 2020, se samovolně stalo i jeho charakteristickým rysem – a témata nejrůznějších monstrosit tak stejně přirozeně rezonovala ve studentských pracích.

Uvažování v kontextu ne/možných monstrosit se pak projevilo i při volbě formálního zpracování semestrálních prací. Přizvání pražského kolektivu BCAA system k zásahu do autorských děl jednotlivých studentských prací je rozšířilo o další proměnné a dalo celému výstupu nový ucelený charakter.

bestiary autonomně funguje ve virtuálním prostoru a je přístupné široké veřejnosti 24/7, aby zde mohla nahlédnout na aktuální archiv monstrosit. Právě vydané EP Love Your Monsters pak představuje audio-spekci do našich nejrůznějších projekcí monster, zápasů, ale i sbližování se s nimi.

“Anxiety about life became an infinite source of possibility, and something to celebrate. It’s through this anxiety that I saw a way of bringing myself back to life.”

_

Zdroj: Ida Elastic pre Swine Daily

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *