Minulý týždeň sa v nových industriálnych priestoroch Mosilana Hub v Brne odohral prvý ročník módnej akcie Malá noc módy. Táto udalosť organizovaná nezávislým mini-labelom SEVERA stojí na idei spájania začínajúcich návrhárov v českom prostredí sústredených mimo hlavné centrum módy- Prahy.

001179970013

Počas niekoľkohodinového programu sa na móle predstavila viac ako desiatka mladých módnych návrhárov a študentov súčasnej brnianskej scény odevného designu, ktorých tvorba bola rozdelená do niekoľkých sekcií nasledujúcich za sebou v polhodinových blokoch. Kolekcie jednotlivých návrhárov boli komentované organizátorom akcie, pričom bol vyzdvihovaný ich prvotný koncept, rovnako ako aj materiálové, strihové a výtvarné prevedenie.

001179970031

Hlavný program módnych prehliadok sprevádzali videoprojekcie a výstavy prác účinkujúcich nainštalované vo vedľajších priestorov objektu Mosilana. Jednotlivé modely si tak bolo možné priamo na mieste obzrieť, vyskúšať, poprípade aj zakúpiť. Možnosťou bezprostredného kontaktu s tvorbou návrhárov bol vytvorený istý koncept mini fashion marketu, vďaka ktorému sa jednotlivé produkty dostali priamo k svojím užívateľom, návštevníkom akcie, fotografom, blogerom a lokálnej módnej konkurencii.

 👊 👊  Playlist z módnej prehliadky na akcii Malá noc módy si môžete prehrať tu 👊 👊

Lístky na Malú noc módy boli už niekoľko dní pred jej začatím beznádejne vypredané. V deň konania akcie začali pred siedmou večer prichádzať davy návštevníkov, ktorí si museli vystáť dlhú radu, po ktorej keď sa dostali do vnútra tak si nemali kam sadnúť, poprípade si ani nestihli obsadiť miesto na státie tak, aby videli na mólo.

001179970024

Pravdepodobne za týmto organizačným zlyhaním stálo nevyužitie veľkosti obrovského priemyselného priestoru, nevytvorenie systému v púšťaní hostí (žiaden rozdiel medzi press, VIP alebo guest vstupenkami) alebo len prekročenie predpokladanej kapacity. Na rozdiel od napätej situácie medzi hosťami, v backstagei všetko prebiehalo na profesionálnej úrovni.

Modelky už hodinu pred začatím akcie postávali oblečené vo svojich modeloch s dokonalým make upom a čakali na posledné informácie od organizátorov.

Počas celej prehliadky nebolo cítiť žiadne zaváhanie či stres zo strany (vo väčšine prípadov amatérskych) predvádzajúcich.

001179970023

Veľký záujem, ktorý táto akcia vzbudila je opodstatnený. Väčšina ľudí zaujímajúca sa o miestnu módnu scénu to potvrdila slovami, že konečne sa tu zas niečo v tomto smere deje. Aj keď Malá noc módy bola študentská, vo veľa aspektoch nie úplne dokonalá akcia, ja som ju osobne vnímala ako široko zameraný a výrazný impulz pre nové fashion projekty v Brne a jeho okolí.

Foto + Report: Klára Mamojková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *