DJ K je jedným z najvýraznejších producentov relatívne nového brazílskeho fenoménu „bruxaria“, ktorý je agresívny subžáner baile funku. Brazílska hudba z favel sa neustále vyvíja a neprestáva si podmaňovať klubový underground po celom svete.

Líder 17-členného zoskupenia Bruxaria Sound – DJ K – je mladý sonický exorcista a ústredná postava masívnej street party Baile do Helipa situovanej v Heliópolise – najväčšej favele v São Paulo. Do povedomia sa zapísal najmä debutovým albumom Panico No Submundo (Panika v podzemí, Nyege Nyege 2023) v duchu hip-hopového eskapizmu a hororovej karnevalovosti rozpráva o živote vo favelách a reflektuje stratégie (chvíľkového) úniku z represívnej, post-covidovej a inflačnej reality.

Bruxaria je drsná, výbušná a nekompromisná ako prostredie, z ktorého vzišla. DJ K rotuje vokálne sample a premieňa ich na „ľudské perkusie“. Z klasického baile funkového rytmu extrahuje DJ K len ten najzákladnejší rytmus a čarodejnícky ho premieňa do tých najšialenších zvukov. Jeho výsledná hudba je na absolútnej hranici baile funku a čistého noisu. O tomto unikátnom experimente priamo zo São Paula sa môžete presvedčiť na vlastné uši už tento piatok v klube FUGA.

Ďalej účinkujú: Wyme a VLZQUES, ktorí sa nedávno vrátili z výskumných pobytov v Latinskej Amerike, budúca lokálna trap/noise legenda producentka a raperka Gemstonemario, Transmisia b2b Kodiki prvýkrát spolu na opening duties a večný propagátor global south zvuku Krishpin.

PLNKA sa koná s podporou z verejných zdrojov z Fondu na podporu umenia.

➜ Lístky si zakúpite cez GoOut / Sledujte aj klubovú sériu Plnka na Instagrame

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *