Relatívne nová séria podujatí CRAVE oznamuje tretí event. Tentokrát v celom „baráku“ FUCHS2 (hlavná sála, Salo, Bike Jesus). Na troch pódiách predstavia multižánrový program na celú noc. Swine Daily dostali unikátnu príležitosť postarať sa o párty v Salo, hornom bare vo Fuchse. Môžete sa tak tešiť na nabitý energický set v podaní našej trojice yangovica, Viktora (1/2 Zaffer 9) a poison ivy. Od brazílskeho intenzívneho funku carioca, cez nové japonské gorge experimenty, až po latin core, hyperpop, hardcore, klubové edity a mnoho iného.

Ako píšu priamo organizátorky CRAVE, ich dramaturgia ponúka prekročenie obvyklých žánrových hraníc, a kladie dôraz na silné zastúpenie žien a LGBTQ+ umelcov. Medzi highloghty októbrovej edície Crave budú patriť DJ Mell G, vychádzajúce hviezdne undergroundové duo Animistic Beliefs so živelnou live show, írska raperka Celavidemai alebo začínajúca hviezda britskej scény Taahliah. Pre fanúšikov Swine Daily odporúčame najmä Animistic Beliefs a ich skvelý album MERDEKA, ktorý vydali cez mexický label N.A.A.F.I.

Klubovou noc Crave tvoří ženský kolektiv bookerek a promotérek jako svůj statement ve stojatých lokálních promotérských vodách. I letos crave pokračuje v nastavené dramaturgii, kombinující živá vystoupení s DJ sety umělkyň a umělců pohybujících se v širokém poli od elektroniky přes rap po urban music. Podzimní edice posluchačům naservíruje více než 15 jedinečných vystoupení, většinu z nich v premiéře před domácím publikem.

Crave

Crave tím (zľava: Barbora Šubrtová, Eliška Pírková, Nela Mikošková)

Specifikem klubové noci crave je také důraz na bezpečné prostředí pro všechny napříč komunitami. Ačkoli samotný klub Fuchs2 patří na scéně k těm, které mají dedikovaný speciální personál na zajištění bezpečného průběhu akce, crave tyto kapacity ještě posiluje a má svůj školený personál, který dohlíží, pomáhá a řeší případné konflikty nebo obtěžování, ale i harm reduction. Crave = safe.

Line-up podzimní edice přetéká hudebními lahůdkami v čele s britskou vycházející hvězdou Taahliah, německou producentkou DJ Mell G, holandským duem Animistic Beliefs, irským DJ E The Artist nebo ebhardym z Rakouska. O live shows se postará vycházející irská hvězda, rapperka Celaviedmai a avantgartní rapper Julia Louise Knifefist. Domácí scénu zastoupí rapperka Tokju Fokju a DJs sj yellow a yo haan z noRemorse a Swine Daily kolektiv.

Taahliah (UK)
Taahlaih je skotská trans producentka a DJka produkující klubové bangry, které zvukově balancují na ostré hraně hard dance a techna s vokály známých popových hitů. Její první singl „Brave“ je oslavnou hymnou LGBTQ komunity. V roce 2021 vydala své první mini album Angelica, které vyhrálo kategorii Best Independent EP/Mixtape na AIM Awards. Taahliah se také nedávno zapsala do historie jako první černošská trans umělkyně nominovaná na Skotské alternativní hudební ceny, které v roce 2020 vyhrála v kategorii Best electronic act a Best Breakthrough Artist. V roce 2022 získala ocenění Artists of the year v rámci BBC Introducing Dance a na BB6 si můžete pustit její pravidelný pořad Loud nad proud. Do ČR přijede poprvé, i když v létě se objevila jako jeden z hlavních electronic acts na slovenském festivalu Pohoda.

 

DJ Mell G (DE)
DJ Mell G patří k nejzajímavějším novým talentům na elektronické scéně. Do širšího povědomí se dostala sérií live HÖR streamů v roce 2022, kde milionům diváků předvedla svůj syrový electro zvuk a svižné mixy. V roce 2021 založila vlastní label JUICY GAND RECORDS v roce 2021, v rámci kterého vydala tři vinylové tracky mimo jiné ve spolupráci s DJ Godfather, DJ Fuckoff a Karnage Kills. V červenci vydala první LP Issues, na kterém se vyrovnává se svou hraniční poruchou osobnosti a otevírá téma duševního zdraví v hudebním průmyslu. Má za sebou hraní na festivalu Melt, v berlínském Trezoru a před sebou hodně zajímavou budoucnost.

 

Animistic Beliefs (NL)
Animistic Beliefs je duo sídlící v Rotterdamu, za jejichž tvorbou i jménem stojí myšlenka animismu, založená na přesvědčení, že všechny předměty, stvoření a místa mají duchovní podstatu. A jejich shows mají opravdu blízko k duchovnímu prožitku ve společném extatickému tanci. Ve svých setech si pohrávají s fluidními melodiemi a přetvářejí je do nových entit, experimentují s texturami a zároveň se bez námahy odklánějí od meditativních k maniakálním, destruktivním až tanečním v krátkém sledu. Animistic beliefs jsou opravdový umělecký projekt, který se vrací ke kořenům taneční scény, hudebně i duchovně.

 

Celaviedmai (live) (IE)
Celaviedmai se stala jedním z nejzajímavějších jmen v irském hudebním průmyslu a jednou z mála ženských irských rapperek. Rok 2023 byl jejím dosud největším rokem v její kariéře. Předskakovala Kelis v Dublinu, vystoupila na festivalech Electric Picnic, All Points East, či Boardmasters. Britské GAY TIMES jí vybrali jako nejvýraznější nezávislou umělkyni a získala ocenění Breakthrough 2023. Aktuálně pracuje na velmi očekávaném druhém EP. Její produkce je hravá a energická, balancuje na pomezí rapu a elektroniky a vystupuje s živou kapelou i DJem pro klubovější atmosféru, kterou přiveze i crave.

 

E The Artist (IE)
E The Artist je umělcem a kurátorem, jehož práce se nejen dotýká různých kulturních fenoménů, ale zcela nově definuje jejich aspekty. Jako DJ se vyznačuje rychlým stylem mixu, který skládá ze zvuků původem z USA, Velké Británie, západní Afriky, Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie s cílem zachytit společné rysy a přechody.

 

Young Aesthete (SK)
Matej Herceg je známý jako bubeník kapely Tolstoys, ale má i svůj druhý projekt, Young Aesthete, v němž vystupuje jako DJ. I přesto, že jde o poměrně čerstvý projekt, může se chlubit společným hraním jako předskokan známého Apparata nebo hraním při legendárním “Vítání slnka” na festivalu Pohoda. Miluje hudbu a z aktuálních producentů má rád Jamieho XX, Peggy Gou, Disclosure, ale také Skrillexe nebo Deadmau5. Jeho sety mají strhující atmosféru a pozitivní energii, která ve vás zůstane ještě dlouho.

 

Na Crave 14.10. vystúpia ešte: Julia Louis Knifefist live (IE), Tokju Fokju (CZ), DJ Ebhardy (AT), sj yellow b2b yo haan (CZ).

Pro další info a další artists sledujte CRAVE na Instagramu nebo na www.cravecrave.cz

14.10.2023 / Fuchs 2 & Bike Jesus, Praha
vstupenky od 450 Kč na GoOut

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *