Október priniesol do Pražských klubov radu event-ov, z ktorých Crave určite stojí za zmienku. Tretí a veľkostne najväčší Crave sa uskutočnil vo Fuchs2 a Bike Jesus na všetkých troch stage-och. Okrem teamu Swine Daily, ktorý bol nespochybniteľným highlightom večera, priniesol event mnoho lokálnych a zahraničných mien, ktoré spájala jedine ich rôznorodosť. A rôznorodosť je to, čo robí Crave unikátnym. Zameranie na techno a rovné žánre je tendencia pražských klubových eventov, ktorú sa práve podobné kolektívy snažia prekonať. V tomto prípade veľmi úspešne.

Viktor Jenčuš a Yangovica (Swine Daily)

Príjemným osviežením boli živé vystúpenia, ktoré sa objavujú v kluboch čoraz častejšie. Z množstva mien, ktoré sa na Crave ukázali, stojí hlavne za zmienku Julia Louise Knifefist. Meno pre mňa neznáme, bolo pre mnohých jedno z najpríjemnejších prekvapení. Očividný vplyv hardcore punku na vokály v kombinácií s breakcore a hardcore podkladmi, prinieslo do Bike Jesus mimoriadne silnú energiu, ktorá sa preniesla na do celého večera. Svoje vystúpenie zakončil mosh-ovaním v dave pár ľudí, čo samo o sebe demonštruje typ punkovej energie, ktorou sa odlišuje Crave od iných eventov. Live-ka sú jednoducho powerfull, a toto si organizátorky Cravu očividne uvedomujú.

Spomedzi zvyšku mien, a tie sa určite nedali vidieť všetky, stojí za zmienku Taahliah. Škótska DJka a producentka, ktorá driftuje na rozmedzí hard techna a vplyvu hyperpop kultúry. Jej set na Crave sa niesol v silnom nádychu Boiler Room eventov, ktoré sú práve definované prepájaním umelca a crowd-u. Skrz intimitu medzi vystupujúcim a ľuďmi, vytvorila Taahliah safe prostredie, ktoré vracia späť mnohokrát ignorovaný komunitný charakter klubovej hudby, ktorý mnoho z nás obľubuje viac ako umelcov samotných.

Taahliah

A to ma privádza k záveru. Mená nie sú to, čo je rozhodujúce pri takýchto typoch event-ov, ale celková atmosféra a ľudia, ktorí dotvárajú obraz večera. A každá jedna performance, ktorú definovala silná emócia dopomohla k tomu, aby sa mohol radiť Crave do malej skupiny skvelo dramaturgicky aj organizačne zvládnutých event-ov. Pri klubovej hudbe nejde len o zaujímavé mená. Práve ten zvyšok je to, čo pomáha budovať dôveru ľudí, ktorý majú následne tendenciu sa vracať. Aj z toho dôvodu Crave za niečo cez rok vyrástol na jeden z najväčších klubových udalostí v Stredočeskom kraji.

Report: Milan + Viki / Foto: Ondřej Pastyřík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *