Festival Bažant Pohoda doplnil tento týždeň ďalšie 4 zaujímavé mená do line up-u 19. ročníka. Jemná a čistá hudba sestier Ibeyi, drsný a špinavý zvuk Fat White Family, šialení Turbowolf a výborný Haitsko-Kanadský elektronický hudobník, DJ a producent Kaytranada.

Keď vznikla Pohoda, Kaytranada nemal ani 5 rokov. Dnes má na SoundCloude vyše 300 tisíc followerov, jeho remixy a sety videli milióny ľudí na YouTube a spolupracuje s producentmi ako Rick Rubin. Kaytranada, vlastným menom Louis Kevin Celestin, sa narodil v hlavnom meste Haiti Port-au-Prince v roku 1992. Krátko na to sa s rodinou presťahoval do kanadského Montrealu, kde sa stal „princom“ miestnej klubovej scény.

Remixy skladieb od Janet Jackson, Erykah Badu, Flume, Disclosure, Beyonce či BADBADNOTGOOD z neho spravili prominentného hosťa najvychytenejších tanečných klubov v Severnej Amerike, Austrálii a Európe. Vo svojej hudbe spája haitský temperament a puntičkársku štúdiovú prácu so zvukom severských národov. Výsledok? Kým v Kanade sa v priemere „tlačí“ v primere 3 a pol človeka na kilometri štvorcovom, na párty, kde mixuje Kaytranada, rovnaký počet ľudí tancuje na štvorcovom metri.

„Ak vám už teraz zdravá dávka funky-basových liniek trhá nohou a plecami, no obávate sa „plnky,“ nemusíte. Kaytranadu sme pozvali na miesto, kde sa všetci pomestia úplne v Pohode,“ píšu organizátori.

Ibeyi, francúzsko-kubánske dvojičky Naomi a Lisa Diaz, ponúkajú dvojnásobný estetický zážitok: krásnu hudbu v podaní krásnych žien. Naomi sa v rámci dvojice stará o rytmicko-vášnivú zložku. Harmonický sprievod a soulovú atmosféru dodáva skladbám klaviristka Lisa. Melódiu a výraznú farbu vytvárajú obe sestry najpôvabnejším nástrojom – svojím hlasom. 16. februára im vyšiel eponymne nazvaný debutový album , ktorý Britský iTunes zaradil do výberu týždňa.

Od skupiny Fat White Family môžete s istotou očakávať, že sa podľa očakávaní nezachovajú. Podľa Magazínu Pitchfork je neporiadok v ich tvorbe dôležitou funkciou a dodáva ich nefalšovanej ,,skazenosti,“ ako naznačujú ich nahrávky a vystúpenia. Na konte majú zatiaľ LP Champagne Holocaust a EP Wet Hot Beef. Chytľavé linky a rytmy, ktoré nejdú pustiť z hlavy, v kombinácii s trochou špiny a nehanebnosti…

Britskí rockeri Turbowolf prinútia svojich fanúšikov skákať a nedajú im vydýchnuť, kým nezídu z pódia. Turbowolf sa na koncertoch menia na banské perpetum mobile, ktoré z publika vydoluje viac kilojoulov než Tour de France. V roku 2011 im vyšiel debut s názvom Turbowolf. Magazín Artrocker mu dal 5/5 a označil ho za fascinujúci. Ich druhý album Two Hands vyjde 6. apríla.

Na devätnásty ročník festivalu sa už predalo vyše 8 000 permanentiek. V predaji sú permanentky za 89 €, vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S či lístky na parkovanie pre osobné automobily aj karavany.

Doterajší potvrdení účinkujúci:

Björk, Einstürzende Neubauten, Roni Size Reprazent, Kaytranada, Young Fathers, Les Ambassadeurs, Eagles of Death Metal, Tom Vek, Tiken Jah Fakoly, Ibeyi, Omar Souleyman, Turbowolf, Kuenta i Tambu, Heymoonshaker, Fat White Family, Dÿse, Too Many Zooz, Fufanu, Bo Ningen, Monikino Kino, Vlasta Popić, Erotic Market, OFF!, Repetitor.

ZDROJ: Tlačová správa Pohody

Festival Bažant Pohoda nájdete na web stránke alebo Facebooku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *