Performance iniciované kurátorskou platformou PAF budou mít v průběhu letošního podzimu premiéru v pražském Studiu Hrdinů a v rámci festivalů PAF New York a PAF Olomouc.

Hudebník a umělec Dean Blunt je jednou z nejvýraznějších postav současné avantgardní hudby. Kromě řady samostatných alb stojí za projekty Babyfather nebo Hype Williams, letos produkoval několik skladeb pro rappera A$AP Rockyho.

Ve spolupráci s platformou PAF aktuálně připravuje performance nazvané THRILLER, NEVER BROKE AGAIN 2K18 a MEGAMEGAWHITETHING, které se odehrají v rámci třech podzimních akcí připravovaných PAFem.

Tradičnímu vrcholu – 17. ročníku festivalu PAF Olomouc (6.–9. 12.) – bude předcházet jeho americká mutace PAF New York (19.–20. 11.), celou sérii pak zahájí jednodenní projekt PAF & SH pořádaný ve spolupráci se Studiem Hrdinů (27. 9.).

Blunt ve svých živých vystoupeních vždy vykračoval mimo rámec klasického koncertu směrem k divadlu a performance, což mohou potvrdit třeba návštěvníci jeho českého debutu na PAFu v roce 2014,” říká k pozadí projektu jeho hlavní kurátor Martin Mazanec.

Jak už u enigmatického Blunta bývá zvykem, konkrétní podoba jednotlivých performancí zůstává zahalena tajemstvím a jediným vodítkem pro diváky jsou jejich názvy.

Je to dosud nejkomplexnější projekt, který jsme realizovali, a spolupráce tohoto formátu je možná jen díky mnoha letům kurátorské práce, kterou má náš tým za sebou.

Produkci tzv. ‚commissioned works‘, tedy původních projektů, které vznikají pro konkrétní prostory a události, se věnujeme dlouhodobě – v minulosti jsme například iniciovali společnou performance českého umělce Michala Pustějovského a amerického experimentálního hudebníka Lotica,” dodává Mazanec.

V rámci akce PAF & SH ve Studiu Hrdinů bude Bluntově performance předcházet další výrazná událost – přednáška ceněného rakouského experimentálního filmaře Martina Arnolda v dialogu s francouzskou filmovou teoretičkou Emmanuelle André.

Více informací k oběma událostem na webe Studia Hrdinu. Program festivalů PAF New York a PAF Olomouc, které jsou vyvrcholením celoročních aktivit PAFu, bude uveřejněn v průběhu podzimu na webu a na sociálních sítích PAFu.

TS: PAF Olomouc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *