DJ GÄP (Adam Matej) je na slovenskej alternatívnej scéne dobre známym menom. V minulosti tvorili duo s Pjonim (ISAMA ZING) a dnes je aktívny producent a DJ. Hudbu vydal na labeloch ako je Ashida Park, JEROME, SIRENS či Mäss, vydavateľstve, ktoré spolu tvoria so spomínaným ISAMA ZING. DJ GÄP je známy aj vo svetovej SoundCloud komunite, pre jeho charakteristické klubové bootlegy, remixy a edity (SCREW UPS & MISTAKES VOL.2 (2018-2021))

Mateja sme na jar náhodou stretli v lietadle z Eindhovenu do Bratislavy. Rozprával nám o prípravách albumu, na ktorom budú rôzny umelci z celého sveta, všetko skvelí producenti a producentky, ktorých sledujeme aj so Swine Daily. Prešli približne dva mesiace a nahrávka MUTUAL CARE vychádza dnes 31.5.2023.

Na novom projekte nájdeme spolupráce DJ GÄPa so skvelými umelcami ako sú: Chico Sonido, Linapary, DJ Lycox, Miss Jay, Evil Medvěď, Poison Anna, TTristana, JOÃO LÁGRIMA DE OURO, GORO a baroková flautistka Dorota Matejová. Z tejto zostavy by sa pokojne dal vystavať skvelý line-up menšieho festivalu. Kiež by sa podarilo zorganizovať live event so všetkými!

Vypočujte si jednu zo spoluprác, 8. track z projektu s príznačným názvom „Facesitting“. Na tejto skladbe slovenský producent spolupracoval s britskou hudobníčkou, programátorkou a vizuálnou umelkyňou CITYTRONIX (okrem jej sólo tvorby odporúčame aj skvelé klubové edity). Umelci sa spoznali online cez Instagram a z písania nakoniec vzišiel tento unikátny snový song. Pomalý nábeh cez sprocesovaný zvuk piana plynulo prechádza do surového beatu v štýle brazílskeho funku carioca. Postupne sa vytvára zaujímavá emotívna kompozícia, ktorá ponúka ideálne osvieženie pred posledným trackom na projekte.

SoundCloud algoritmus trefne odporúča po skončení skladby ako ďalší track >> [Swine Premiere] Kat Nzingha – Solitude Shadow.

Album MUTUAL CARE od DJ GÄP môžete podporiť cez Bandcamp.

Produced and Mixed by DJ GÄP ➞ www.instagram.com/djgapdjgap/
Artwork by Mária Pinčíková and DJ GÄP ➞ www.instagram.com/maria_pincikova/
Photo by Juris Hoppan ➞ https://www.instagram.com/jvrishoqqan/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *