DJ GÄP (Adam Matej), v minulosti Ink Midget, je na slovenskej alternatívnej scéne dobre známym menom. V minulosti tvorili duo s Pjonim (ISAMA ZING) a dnes je aktívny producent a DJ. Hudbu vydal na labeloch ako je Ashida Park, JEROME, SIRENS či Mäss, vydavateľstve, ktoré spolu tvoria so spomínaným ISAMA ZING. DJ GÄP je známy aj vo svetovej SoundCloud komunite, pre jeho charakteristické klubové bootlegy, remixy a edity.

Teraz slovenský producent vydáva nové 4-trackové EP Burning Brakes na domácom labely Mäss. Projekt sa vyznačuje silnými kontrastmy, Adam tu mieša brutálne syntezátorové linky, baile funk, reggaetovné rytmy so zvukmi brzdiacich pneumatík. Celkovo má EP nezvyčajný originálny zvuk a znie akoby Einstürzende Neubauten tvorili poctu súčasnej latinskoamerickej klubovej scéne.

Skladba „Bird Attack“ v edite od Totall Freedom bola použitá ako soundtrack k nedávnej prehliadke Mugler Spring Summer 2022 Film. Track „Burning Brakes“ je na EP aj v podobe hypnotického remixu od argentínskej producentky Tayhana z kolektívu N.A.A.F.I. Tá prednedávnom vytvorila elektronické bicie pre skladbu „CUUUUuuuuuute“ od Rosalie. Mimochodom, s Tayhanou si môžete prečítať aj náš rozhovor tu.

Mastering • Soda Plains
Cover Artwork • Mária Pinčíková + DJ GÄP
Cover Typography • Damian Pastričák
Promo Text • Juraj Hoppan

DJ GÄP môžete sledovať na Instagrame či SoundCloude. Odporúčame na stiahnutie aj ZIP súbor producentových bootlegov a nevydaných skladieb „SCREW UPS & MISTAKES VOL.2 (2018-2021)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *