Náš spriateľený magazín Full Moon pod hlavičkou Full Moon Forum predstaví ďalší koncert. Tentokrát pôjde o zástupcov estónskej hudobnej scény – skupinu Holy Motors. Ich debut Slow Sundown vyšiel tento rok na americkom labeli Wharf Cat.

Často zmiňovaný shoegaze je v jejich případě pouze začátek, hudbu tallinnské pětice zdobí také surfové kytary, lehounké country ozvěny a ponurá melancholická nálada. Holy Motors na jejich premiérovém českém vystoupení doprovodí pražské formace ±0 a Market.

giphy-3

Full Moon Forum a Heartnoize Promotion predstavia Holy Motors, ±0 a Market pondelok 17.9. v pražskom klube Underdogs.

Holy Motors pochází z Tallinnu, ale od samého počátku pošilhávali spíše po angloamerické scéně a dlužno dodat, že úspěšně. Hned první singl Heavenly Creatures se totiž v roce 2016 objevil na brooklynské značce Wharf Cat (jinak Bambara, Last Copies nebo Wall) a podílel se na něm Ben Greenberg, člen The Men nebo Uniform.

V Praze usazená čtveřice ±0 vydala loni oceňovaný debut a jejich melancholický postpunk mohli slyšet například návštěvníci koncertů Preoccupations nebo Whimm. Hudebníci z ±0 stojí také (spolu se členy skupin Role nebo Cold Cold Nights) za komunitním festivalem Miro a v současnosti připravují nové album.

[bandcamp width=350 height=470 album=1268452860 size=large bgcol=ffffff linkcol=0687f5 tracklist=false]

 

Market patří ke žhavým objevům na pražské scéně, během několika posledních měsíců vydali dva singly, které na konci května následovalo album Art Star. To baví chytrým a propracovaným zvukem, obohacujícím postpunkovou estetiku o saxofon nebo syntezátory.

[bandcamp width=350 height=442 track=1667900506 size=large bgcol=ffffff linkcol=0687f5 tracklist=false]

 

Podobně jako v případě dalších akcí projektu Full Moon Forum zůstává vstupné na velice vstřícné výši pouhých 90 korun. Vstupenky budou k dispozici pouze na místě a každý, kdo si s sebou přinese vydání Full Moonu #89, půjde zadarmo.

17. 9. 2018 – 20:00
Underdogs‘, Nádražní 3, Praha 5

Zdroj: TS Full Moon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *